0

۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف

اسفند 04th, 1397
۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف یکی از موضوع‌هایی که ساعت‌ها را از ...
0

LOTUS

دی 20th, 1393
LOTUS
0

DOXA

دی 20th, 1393
DOXA
0

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند|When " TIME" trapped in import gear

دی 20th, 1393
فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی ...
0

نائب رئيس اتاق اصناف: برنامه هاي بر زمين مانده را اجرا مي کنيم

دی 20th, 1393
ضمن عرض تبريک خدمت شما و هيات رئيسه جديد اتاق اصناف، لطفا براي ...
0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

دی 20th, 1393
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

ENERGIZER

دی 20th, 1393
  ENERGIZER 
0

CANDINO

دی 20th, 1393
CANDINO
-->

دیدار اعضای هئیت مدیره اتحادیه ساعت با هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران

اعضای هئیت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان ساعت تهران در راستای بیان چالش‎ها و مشکلات صنف متبوع خود با هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران روز سه‎شنبه ۱۳ آذر ۹۷ در محل اتاق  دیدار و گفت‎و‎گو کردند.

به گزارش عصرزمان در ابتدای این نشست عبدالرحیم احمدی رئیس و اعضای هئیت مدیره اتحادیه به طور جداگانه مشکلات و مسائل مبتلابه صنف را بازگو نموده و با تاکید بر اوضاع دشوار کنونی  صنف ساعت خواستار پیگیری و مطالبه حقوق اعضای خود از سوی هئیت رئیسه اتاق در مراکز ذیربط شدند.

شایان ذکر است بنا به اظهارات اعضای هئیت مدیره اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت، اکثریت اعضای این صنف مشمول بند جیم و تک فروش بوده و با توجه به اینکه تک محصولی می باشند، شرایط کنونی اقتصاد، بحث واردات و مسائل مربوط به گمرک و طولانی بودن پروسه ترخیص کالا، هزینه های سرسام‎آور متعدد و تداخل صنفی با وجود تک رسته ای بودن این اتحادیه، آنها را در وضعیت وخیم و پیچیده‎ای قرار داده است.

بر این اساس اعضای هئیت مدیره با تشریح وضعیت صنف، خواهان پیگیری و رسیدگی به مطالبات اعضای صنف متبوع خود به شرح ذیل شدند:

هماهنگی با بانک مربوطه جهت اختصاص ۱۵۰میلیون دلار الی ۲۰۰ میلیون دلار ارز جهت واردات و احیای صنف طی سال

الحاق رسته فروش بدلیجات مربوط به ساعت با توجه به تک محصولی بودن صنف و اینکه بیشتر ساعت‏های وارداتی همراه با زیورآلات جانبی می باشد

تسهیل در ترخیص کالا از گمرک( توقف کالاهای صنف به مدت ۶ الی ۸ ماه در گمرک) با عنایت به اینکه ساعت های برند با طولانی شدن مراحل ترخیص از مد افتاده و مشتری خود را از دست می دهند و این به زیان صنف منجر می گردد.

جلوگیری از ورود کالاهای فیک با استناد بر نام برندهای معروف از طریق گمرک

رسیدگی به موضوع و جلوگیری از تداخل صنفی برخی از واحدهای صنفی خرازی فروشان نسبت به فروش ساعت

در ادامه این جلسه رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اوضاع و شرایط کنونی اقتصاد، بسیاری از اصناف اصیل و واقعی را که سلامت کار می کنند با چالش های بسیاری رو‎به‎رو کرده است هر چند که عده‎ای فرصت‎طلب با عنوان اصناف به هر طریق ممکن و بدون رعایت قانون و موازین کار خود را انجام می دهند.

قاسم نوده ‎فراهانی تاکید کرد: بدون شک اتاق اصناف، با توجه به تک محصولی بودن فعالیت این صنف مسایل مطرح شده را با هماهنگی اتحادیه  از طریق مراکز ذیربط پیگیری خواهد کرد.

مجله اتحادیه ساعت ( عصر زمان)

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today692
Yesterday761
This week5942
This month14251
Total217607

1398-03-26
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم