0

سیکو

دی 20th, 1393
شرکت توسعه کالای دماوند انحصاری برند سیکو در ایران
0

سیتی زن

دی 20th, 1393
تهران - خیابان جمهوری - ساختمان آلومنیوم
0

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند|When " TIME" trapped in import gear

دی 20th, 1393
فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی ...
0

نائب رئيس اتاق اصناف: برنامه هاي بر زمين مانده را اجرا مي کنيم

دی 20th, 1393
ضمن عرض تبريک خدمت شما و هيات رئيسه جديد اتاق اصناف، لطفا براي ...
0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

دی 20th, 1393
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

جگوار

دی 20th, 1393
شرکت زمان سنج میلاد نور خیابان مقدس اردبیلی - مرکز خرید پالادیوم - ...
0

خانه ساعت

دی 20th, 1393
تهران - تقاطع بلوار کاوه و اندرزگو تهران - خیابان میداماد - پاساژ ...
-->

دیدار اعضای هئیت مدیره اتحادیه ساعت با هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران

اعضای هئیت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان ساعت تهران در راستای بیان چالش‎ها و مشکلات صنف متبوع خود با هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران روز سه‎شنبه ۱۳ آذر ۹۷ در محل اتاق  دیدار و گفت‎و‎گو کردند.

به گزارش عصرزمان در ابتدای این نشست عبدالرحیم احمدی رئیس و اعضای هئیت مدیره اتحادیه به طور جداگانه مشکلات و مسائل مبتلابه صنف را بازگو نموده و با تاکید بر اوضاع دشوار کنونی  صنف ساعت خواستار پیگیری و مطالبه حقوق اعضای خود از سوی هئیت رئیسه اتاق در مراکز ذیربط شدند.

شایان ذکر است بنا به اظهارات اعضای هئیت مدیره اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت، اکثریت اعضای این صنف مشمول بند جیم و تک فروش بوده و با توجه به اینکه تک محصولی می باشند، شرایط کنونی اقتصاد، بحث واردات و مسائل مربوط به گمرک و طولانی بودن پروسه ترخیص کالا، هزینه های سرسام‎آور متعدد و تداخل صنفی با وجود تک رسته ای بودن این اتحادیه، آنها را در وضعیت وخیم و پیچیده‎ای قرار داده است.

بر این اساس اعضای هئیت مدیره با تشریح وضعیت صنف، خواهان پیگیری و رسیدگی به مطالبات اعضای صنف متبوع خود به شرح ذیل شدند:

هماهنگی با بانک مربوطه جهت اختصاص ۱۵۰میلیون دلار الی ۲۰۰ میلیون دلار ارز جهت واردات و احیای صنف طی سال

الحاق رسته فروش بدلیجات مربوط به ساعت با توجه به تک محصولی بودن صنف و اینکه بیشتر ساعت‏های وارداتی همراه با زیورآلات جانبی می باشد

تسهیل در ترخیص کالا از گمرک( توقف کالاهای صنف به مدت ۶ الی ۸ ماه در گمرک) با عنایت به اینکه ساعت های برند با طولانی شدن مراحل ترخیص از مد افتاده و مشتری خود را از دست می دهند و این به زیان صنف منجر می گردد.

جلوگیری از ورود کالاهای فیک با استناد بر نام برندهای معروف از طریق گمرک

رسیدگی به موضوع و جلوگیری از تداخل صنفی برخی از واحدهای صنفی خرازی فروشان نسبت به فروش ساعت

در ادامه این جلسه رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اوضاع و شرایط کنونی اقتصاد، بسیاری از اصناف اصیل و واقعی را که سلامت کار می کنند با چالش های بسیاری رو‎به‎رو کرده است هر چند که عده‎ای فرصت‎طلب با عنوان اصناف به هر طریق ممکن و بدون رعایت قانون و موازین کار خود را انجام می دهند.

قاسم نوده ‎فراهانی تاکید کرد: بدون شک اتاق اصناف، با توجه به تک محصولی بودن فعالیت این صنف مسایل مطرح شده را با هماهنگی اتحادیه  از طریق مراکز ذیربط پیگیری خواهد کرد.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today1625
Yesterday1843
This week5505
This month39762
Total46906

1397-11-03
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم