0

۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف

اسفند 04th, 1397
۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف یکی از موضوع‌هایی که ساعت‌ها را از ...
0

LOTUS

دی 20th, 1393
LOTUS
0

DOXA

دی 20th, 1393
DOXA
0

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند|When " TIME" trapped in import gear

دی 20th, 1393
فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی ...
0

نائب رئيس اتاق اصناف: برنامه هاي بر زمين مانده را اجرا مي کنيم

دی 20th, 1393
ضمن عرض تبريک خدمت شما و هيات رئيسه جديد اتاق اصناف، لطفا براي ...
0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

دی 20th, 1393
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

ENERGIZER

دی 20th, 1393
  ENERGIZER 
0

CANDINO

دی 20th, 1393
CANDINO
-->

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند

فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی بوده است. بدیهی است در مسیر استقلال خان ها و چالش های بسیاری سد راه بوده و گذر از آن مستلزم عزم راسخ ملی است با توسل و امید به حق برای رسیدن به پیروزی واقع. با توجه به شرایط حاضر از نقطه نظر اقتصادی مقاومت و انطباق با شرایط و الگوی مصرف، فاکتور هایی است که باید سرلوحه و خط مشی خود قرار داد تا از آسیب های ناشی از جنگ اقتصادی تا حد معقول مصون بمانیم . البته این به آن معنا نیست که خود را در محدودیت های اقتصادی محصور کنیم و منفعل بمانیم تا روزنه ای مهیا شود که با پویایی و امید در بخش های مختلف تلاش بی وقفه و جهت دار داشته باشیم .

البته این واقعیت را نباید نادیده گرفت که استمرار تحریم ها چالش برانگیز است و مستلزم مدیریت مدبرانه در امور مختلف به ویژه اصناف کشورمی باشد. از ناحیه صنف ساعت که مربوط به حیطه فعالیت ما می باشد تأثیرات قابل تأملی را متحمل شده ایم . افزایش نرخ ارز و عدم مجوز واردات به تجار شرایط پیچیده ای را رقم زده. حدود 400 هزار واحد صنفی تحت پوشش صنف ساعت و تحت عنوان ساعت فروشی اعم از مچی و دیواری و تعمیرات در کشور مشغول فعالیت هستند. کانال تغذیه این مراکز از طریق تجار ذیصلاح می باشد که در حال حاضر بعلت عدم ثبت سفارش و مجوز واردات در شرایط مطلوبی نیستند و بعضا بعلت رکود بازار و پایین آمدن قابل توجه درآمد، تحمل هزینه ها اعم از حقوق و دستمزد و بیمه کارمندان و هزینه های جانبی ، به تعدیل نیروی کار، تغییر شغل و تعطیلی واحد های صنفی ختم         می شود. تولید کنندگان ساعت دیواری بعلت نبود مواد اولیه ضمن مراجعه به اتحادیه ساعت از عدم تأمین مواد اولیه شکایت دارند . در بخش تعمیرات ساعت مشکلات عدیده ای بعلت نبود قطعات یدکی ایجاد شده است. ساعت هاییکه بطور رسمی وارد می شوند شامل خدمات پس از فروش هم هستند و از آنجاییکه قطعات یدکی وارد نمی شود ، بخش خدمات جوابگوی مشتریان نمی باشد. مثالی ساده و چالش برانگیز اینکه باتری ساعت مچی کمیاب و گران شده ....

لذا از مسئولین محترم نظام جمهوری اسلامی ایران طلب یاری و مساعدت می نماییم که با توجه به شرایط کنونی صنف ساعت بذل عنایت کنند تا نسبت به صدور مجوز ثبت سفارش ساعت مچی، باتری، بند و قطعات یدکی مربوطه اقدامات مقتضی میسر گردد.

 

                                                                                                                    و من الله التوفیق

                                                                                                                   عبدالرحیم احمدی

مجله اتحادیه ساعت ( عصر زمان)

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today692
Yesterday761
This week5942
This month14251
Total217607

1398-03-26
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم