0

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد واردات از راه های غیرقانونی هستیم

مرداد 19th, 1398
رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت با اشاره به مشکلات موجود ...
0

با طرح جدید سرمایه واحدهای صنفی تجمیع میشود

تیر 05th, 1398
در گفتوگو با سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران مطرح شد: «سعيد ممبيني» ...
0

۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف

اسفند 04th, 1397
۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف یکی از موضوع‌هایی که ساعت‌ها را از ...
0

jaguar

دی 20th, 1393
jaguar
0

Romanson

دی 20th, 1393
Romanson
0

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند|When " TIME" trapped in import gear

دی 20th, 1393
فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی ...
0

نائب رئيس اتاق اصناف: برنامه هاي بر زمين مانده را اجرا مي کنيم

دی 20th, 1393
ضمن عرض تبريک خدمت شما و هيات رئيسه جديد اتاق اصناف، لطفا براي ...
0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

دی 20th, 1393
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

wainer

دی 20th, 1393
  wainer
0

CANDINO

دی 20th, 1393
CANDINO
-->

فرصت ها از بین رفتنی نیستند بلکه از دست رفتنی اند و به دست دیگران می افتند

در عصری زندگی می کنیم که بسیار شنیده ایم که اشخاص با مشکل کمبود زمان مواجه هستند.
امام علی (ع) التهزوا فرص الخیر فانها ثمر مر السحاب
از فرصت های خوب استفاده کنیم. آن ها مانند ابر زود گذرند.


با یک سؤال شروع می کنیم،
آیا یک دقیقه، 60 ثانیه است؟
بگذارید به شما بگویم که به هیچ عنوان اینطور نیست!!!
ممکن است یک دقیقه برای شما 60 ثانیه باشد، برای شخص دیگری 20 ثانیه و برای دیگری 100 ثانیه! اما چطور ممکن است؟
شما هم قطعا کسانی را می شناسید که به طور مثال برای مرتب کردن یک اتاق در 15 دقیقه کار یک ساعت را انجام می دهند و به نحو احسن هم آن را مرتب می کنند. ولی شخص دیگری1 ساعت کار می کند ولی به اندازه 15 دقیقه کار است چرا؟ چون در میان هر ثانیه، ثانیه های بیشماری وجود دارد که ما از آن ها غافل هستیم! استفاده از ثانیه، ثانیه ها به همین موضوع اطلاق می شود که انگاری هر ثانیه را ساعت ها می شود فرض کرد!

امام موسی کاظم(ع)، المغبون من غبن عمره ساعه.
خسارت دیده و ورشکسته کسی است که عمر خود را هر چند به مقدار یک ساعت هم که باشد بیهوده تلف کرده باشد!
اما چه کنیم تا بهترین بهره را از زمان ببریم. 11 مهارت تقویت کننده مدیریت زمان را به صورت چکیده و ملموس جمع آوری کردم.


1. تصمیم هایمان را به کسی نگوییم!


تصمیم می گیریم که رژیم لاغری بگیریم. نیازی نیست این تصمیم را جار بزنیم و همه بفهمند! به طور مثال برنامه ریزی کردن کرده ایم که به باشگاه برویم، تغذیه مان را تغییر دهیم و... وقتی تصمیم مان و یا هدفمان را با دیگران در میان می گذاریم، دیگران هم شروع به سوال می کنند! شروع به نظر دادن و... می کنند! این یعنی زمانی را باید صرف توضیح دادن به اشخاص کنیم و ذهنمان هم به جای این که متمرکز بر روی برنامه ی خودمان باشد به خواسته ها و ایده های دیگران کشیده می شود و باعث از دست رفتن زمان های مفیدمان! تصمیم ها را تنها با افراد متخصص در میان بگذاریم! برای درس خواندن با مشاور تحصیلی، خرید و فروش با مشاور و وکیل مربوطه، رژیم لاغری یا متخصص تغذیه و ورزش و...

2. اولویت بندی کنیم!


حتما با اصطلاح قورباغه بزرگ را قورت بده از برایان تریسی آشنا هستید. همیشه کاری را که ذهنمان را بیشتر مشغول کرده، سخت ترین کار است و انگاری که می خواهیم کوه بکنیم تا انجامش دهیم را اول انجام دهیم!
چرا که دقیقا همین کار سخت و ملالت بار، به صورت خودآگاه و ناخودآگاه، بیشترین انرژی را از ما خواهد گرفت و زمانی که ما آن را اولویت آخر قرار دهیم، تمام مدت ذهنمان درگیر همین کار دشوار است و باعث می شود بهترین بهره را از ثانیه ها نبریم و همان شد که 1 دقیقه برایمان یک ساعت شود!

3. آرمانی برنامه ریزی نکنیم!


از توانایی و قابلیت هایمان باخبر باشیم! با خودمان تعارف نداشته باشیم! از ظرفیتی که داریم بهترین استفاده را بکنیم. وقتی شب بیدارمندن برای ما دشوار است. آرمانی خواهد بود اگر بخواهیم زمان مطالعاتی مان را شب تا صبح بگذاریم!

4. برنامه هایمان را به عادت تبدیل کنیم!


تصمیم می گیریم که هر صبح قبل از رفتن به سر کار دوش بگیریم. زمانی این کار برای ما آسان می شود که آن را به عادت تبدیل کنیم به طور خودکار زمان بدنمان تنظیم می شود و خیلی سخت می شود که کسی با مسئله ای باعث شو زمان مطالعه مان را جایگزین دیگر مسائل کنیم. وقتی ما عادت کنیم هر روز نیم ساعت پیاده روی کنیم، در واقع در مدیریت زمان صرفه جویی کردیم چرا که این بار ذهنی باید به عادت تبدیل شدن و روتین از زمانمان بهره می بریم!

5. پرهیز از توجیه و دلیل تراشی!


حالا این فیلم رو ببینم، بعدش یک ساعت بیشتر درس می خونم، الان این غذا رو بخورم فردا بیشتر پیاده روی می کنم! چون دیشب مهمونی دعوت بودم نتونستم پروژه ام رو تحویل بدم و...
زمان مان را با دلیل تراشی و توجیه از دست ندهیم!

6. امان از تأخیر!


هیچوقت کاری را که امروز برایش زمان بندیکردیم را به فردا یا حتی یک ساعت بعد هم نیاندازیم! چرا که تنها زمان را از دست می دهیم! و فردا هم ممکن است به یک دلیل دیگر این زمان را به تأخیر بیاندازیم. پس باشه از شنبه باشه از اول ماه و... را از دایره‌ی ذهنمان حذف کنیم!

7. امان از تعجیل!


وقتی که تمام حواسمان به این است که هرچه سریع تر کاری را انجام دهیم، از بهره بردن از زمان غافل می شویم! برای استفاده از زمان باید کیفیت را بالا ببریم نه سرعت را! کتابی که نیاز به 3 ساعت مطالعه دارد را ما با سرعت در یک ساعت مطالعه می کنیم! اما یک ساعت را تلف کردیم! چرا که باز باید همان زمان را بگذاریم تا دوباره بخوانیم و به یاد بیاوریم! بماند که آن یک ساعت باعث خستگی و حتی ناامیدی می شود که چرا یک ساعت زمان گذاشتیم ولی هیچ نتیجه ای نداشت!

8. خوب بخوابیم!


قبل از اینترنت و شبکه های مجازی پدیده ای بود به نام خواب! که شبا رخ می داد،
کمبود خواب باعث عدم تمرکز لازم، خستگی، پرخاشگری و... می شود. یادمان باشد، کم کردن خواب لازم بدن به معنی اضافه کردن به زمانمان نیست، بلکه باعث می شود زمان بیشتری صرف کنیم تا انرژی از دست رفته مان را که در زمان خواب در ما ذخیره می شد رادوباره بازیابی کنیم!

9. خط قرمز مشخص کنیم!


این کار اراده فوق العاده ای را طلب می کند. اگر تصمیم می گیریم که از ساعت 17 تا 19 درس بخوانیم باید به این زمان پایبند باشیم و به هیچ بهانه ای (مورد شماره 5) از این خط قرمز عبور نکنیم، نه یک دقیقه بیشتر و نه یک دقیقه کمتر. این بهترین راه برای ارزش قایل شدن درخصوص زمان است.

10. ساعت کوک کنیم!


گاهی زمان از دستمان درمی رود و متوجه گذر زمان نمی شویم. بهترین کار این است که ساعتمان را کوک کنیم تا بتوانیم بهترین بهره را از زمان ببریم.

11. مراقب زمان های خاکستری باشیم!


زمان هایی که دزد هستند! کارهایی که اصلا تصور نمی کنیم از ما تا این حد زمان بگیرند، بدون آن که متوجه بشویم زمان از دستمان می رود و یک دفعه سربلند می کنیم که مثلا یک ربع گذشته در صورتی که یک ساعت از زمانمان را از دست داده ایم. چند نمونه از این زمان های خاکستری را نام می بریم که مثلا یک دقیقه است اما ساعت ها زمان می برند.
 تماشای تبلیغات تلویزیون
یه لحظه این تبلیغه رو دیدی چقدر بامزه است؟
-‌ صحبت با تلفن
الان تموم میشه! خب دیگه چه خبر؟
-‌ گرفتن عکس سلفی و تماشا کردن عکس
این عکس خوب نشد! راستی این عکس رو دیدی؟
-    بازدید از شبکه های اجتماعی
یک دقیقه ببینم استوری چی گذاشته! چند تا لایک و فالوور دارم؟ ببینم کسی فالوش کرده یا نه!
-    بازی های موبایل
این صندوق جایزه ام و باز کنم و تمومه! ببینم کسی اتک زده یا نه! یه اپدیت کنم اینو حله!
-    فیلم و سریال و کلیپ
یه لحظه ببینم این قسمت میخواد چی بشه بالاخره و میرم سر کارام!
و...
همه ی ما کم و بیش درگیر این زمان های خاکستری هستیم! زمان هایی که ارزان از دست دادیم بی آن که حتی متوجه شویم و شاید دو سال بعد هم هیچ یادمان نباید که چه بود و چه شد!

جهد کن جهد که وقت من و تو در گذر است
سعی کن سعی که این عمر بسی مختصر است
نراقی
علی صدرا

مجله اتحادیه ساعت ( عصر زمان)

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today362
Yesterday987
This week4471
This month14755
Total275112

1398-06-02
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم