0

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد واردات از راه های غیرقانونی هستیم

مرداد 19th, 1398
رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت با اشاره به مشکلات موجود ...
0

با طرح جدید سرمایه واحدهای صنفی تجمیع میشود

تیر 05th, 1398
در گفتوگو با سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران مطرح شد: «سعيد ممبيني» ...
0

۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف

اسفند 04th, 1397
۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف یکی از موضوع‌هایی که ساعت‌ها را از ...
0

jaguar

دی 20th, 1393
jaguar
0

Romanson

دی 20th, 1393
Romanson
0

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند|When " TIME" trapped in import gear

دی 20th, 1393
فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی ...
0

نائب رئيس اتاق اصناف: برنامه هاي بر زمين مانده را اجرا مي کنيم

دی 20th, 1393
ضمن عرض تبريک خدمت شما و هيات رئيسه جديد اتاق اصناف، لطفا براي ...
0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

دی 20th, 1393
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

wainer

دی 20th, 1393
  wainer
0

CANDINO

دی 20th, 1393
CANDINO
-->

«فاور لوبا» دومین برند قدیمی ساعت دنیا

فلسفه ساخت:

281 سال روحيه داوطلبانه جدي و شوق رسيدن به مرز‌هاي جديد زمان و پيگيري مستمر بسمت توليد محصولات استثنايي با خلاقيت درخشان و تکنيک عالي و همچنين عملکرد بالا در ساعت‌هاي فوق‌العاده قابل اعتماد براي آنها که مرزها را در مي‌نوردند در ارتفاعات در اعماق درياها در گرما در سرما قطب شمال يا جنوب يا استوا موجب شد تا اتفاقي بي‌نظير در سال 1737 در کارگاه کوچک يک ساعتساز در للوکل روي دهد و اکنون به يک نماد جهاني زمان سنجي تبديل شود. جسارت نبوغ و اصالت اين ارزشها هميشه در قلب فاور لوبا بوده وباقي خواهد بود.

ساعت‌هاي جديد از نظر حرفه‌اي وزيبايي همواره ياد اور پيشينيان افسانه‌اي خلاق و عملگرا خواهند بود. از آنها خواسته شد که هرگز در هيچ سختي عقب ننشينند و هيچ چيز آنها را از رسيدن به اهدافشان باز ندارد.

اگر شما همه دنيا راجست‌وجو کرده باشيد آيا خود را به يک اقيانوس محدود مي‌کنيد؟

اگر شما برفراز قله‌اي ايستاده باشيد يا در حال جست‌وجوي اعماق اقيانوس‌ها باشيد آيا به کسي که بر زمين امن ايستاده اجازه خواهيد داد تا شما را به چالش بکشد؟

درنورديدن مرزها با باز گذاردن ذهن بسوي ابعاد و افکار جديد آغاز مي‌شود.

داشتن روياهاي بزرگ و خارج از محدوده‌هاي ذهن دنيايي ست که کمتر انسانهايي جرات وارد شدن به آن را دارند.

آنچه شما ديروز فکر ميکرديد ناممکن است امروز ممکن مي‌شود فقط با اندکي جرات.

و در نهايت همه چيز در ذهن شماست و همه چيز به نگرش شما بستگي دارد.

    

تاريخچه (قسمت اول)

رتبه دوم قديمي‌ترين ساعت‌ساز دنيا

سال 1718: آبراهام فاور (1702 -1790) کسي که بعدها برند فاور لوبا را بنيان نهاد دوره کارآموزي ساعتسازي را شروع کرد.

 سال1737:

در 13 مارس 1737 طي يک سند رسمي نام آبراهام فاور به‌عنوان يک ساعتساز مستقل براي اولين بار در شهر للوکل سويس ثبت شد.  (اين تاريخ ثبت رسمي برند فاور لوبا ست)

  سال1749:

درين سال آبراهام فاور به‌عنوان استاد ساعتساز در شهر للوکل منسوب گرديد.

 سال1792:

اول اکتبر اين سال آبراهام فاور پسر (پسر بنيانگذار فاورلوبا) به همراه پسرانش فردريک، هنري و لويس کمپاني A Fave&fils را تأسيس کردند.

 سال1815: هنري آگوست (1796 – 1865) پسر فردريک و چهارمين نسل ازين خانواده ساعتساز بهمراه اگوست لوبا به اين گروه پيوستند.

 سال1820: هنري آگوست به سراسر دنيا سفر کرد از آلمان تا روسيه از کوبا تا نيويورک از برزيل تاشيلي براي استقرار کارگاه‌هاي ساخت ساعت‌هاي جيبي ظريف و در اختيار گرفتن بازارهاي دور افتاده.

 سال1851: ساعت‌هاي جيبي فاور لوبا در ميان ديگر ساعتسازان موفق به دريافت جوايز زيادي در نمايشگاه‌هاي ملي و بين الملي در لندن 1851 - نيويورک 1853 – پاريس 1855 – برن 1857 – پورتو 1865 شدند.

   

 سال1855: فريتز فاور خود را به‌عنوان پيشگامي توانمند به پدرش ثابت کرد و با موفقيت سياست کسترش تجارت در اروپا آمريکا و اسيا را پي گرفت.

سال1865: در 1865 و 1867 فريتز فاور به هند سفر کرد و برند خود را در آنجا ارائه داد. هندوستان سريعا تبديل به بازار فروش مهمي براي فاور لوبا شد.

 سال 1896: شعبه اصلي کمپاني فاور لوبا ازشهر للوکل به ژنو تغيير مکان داد.

 سال1908: هنري فاور لوبا رهبري تجارت خانوادگي فاور لوبا را به عهده گرفت.

 سال1925: فاور لوبا از اولين ساعت کورنوگراف رونمايي کرد.

 سال1945: بعد از اتمام جنگ دوم جهاني فاور لوبا توانست موقعيت پايداري را در هندوستان به اعتبار دفتر اصلي خود در بمبِي براي خود ايجاد کند. کم کم اين شرکت خانوادگي موقعيت و اعتبار قبلي خود را در ميان ساعتسازان ديگر به‌دست اورد ابتدا در سويس بعد در اروپا و سپس در آمريکا و افريقا.

داشتن شعبه‌هايي در ميان ديگر شهرها از جمله هامبورگ لندن رانگون کراچي سنگاپور و نيويورک امنيت فروش و توزيع در دنيا و بهدنبال آن خدمات درجه يک براي مشتريان را ايجاد کرد.

 سال1946: بعد از اين سال فاور لوبا محصولاتش را بطور منظم در نمايشگاه Basel watch show بنمايش گذاشت همچنين از 1953 به بعد محصولات فاور لوبا در نمايشگاه Trade show for watch & jewelry به صورت منظم بنمايش در آمد.

 سال1948: فاور لوبا رو به توليد ساعت‌هاي بسيار دقيق (chronometer) آورد دقت عالي اين ساعت‌ها باعث برنده شدن چندين جايزه اولي از طرف ناظران کانتون شد.

 سال1955:  فاور لوبا موتور فوق‌العاده‌ي کاليبر FL101 که در مدلهاي SEA CHIEF – SEA KING – SEA RAIDER استفاده ميشود را ارائه داد.

 سال1957: فاور لوبا موتور کاليبر FL102 تقويم دار که در مدلهاي تقويم دار استفاده ميشود را رونمايي کرد. اين مدل دنبال شد ببا موتورهاي اتوماتيک FL103 , FL104  که اولي با تقويم و دومي بدون تقويم بود.

سال1960: از اولين ساعت‌هاي غواصي WATER DEEP رونمايي شد با ساخت اين مدل راه موفقيت در توليد ساعت‌هاي غواصي هموار گرديد.

ساعت BIVOUAC  

سال 1962: فاور لوبا مدل افسانه‌اي بايوواک را توليد کرد اين اولين ساعت مکانيکي دنيا که داراي فشار سنج براي اندازه گيري فشار هوا بود. اين مدل اولين مأموريتش را بر مچ تيم پاراشوت (چتربازان) سويس در مسابقات جام جهاني 1962 در آمريکا به انجام رساند.

کوهنورد ايتاليايي والتر بوناتي با يک بايوواک بر مچش بهمراه جنوان ميشل واشر براي اولين بار با موفقيت به قله 4196 متري پوينت وايمپر صعود کردند و بعد از آن از ديواره شمالي به بالاي قله مترهورن رسيدند.

سال 1963: در 1963کوهنورد جواني بنام واليسر ميشل داربلي داوطلب اولين صعود تکنفره به قله ايگر شد در حاليکه يک فاور لوبا به مچ داشت و اين قابل اعتماد بودن برند را از ديدگاه يک حرفه‌اي که تغيير شرايط جوي را يک تهديد بزرگ غير‌قابل اجتناب بحساب مياورد نشان مي‌دهد.

کاشف معروف قطب پل اميل ويکتور همواره در سفر‌هاي بي‌شمارش به دنياي يخبندان به فاور لوبا اعتماد ميکرد.

ثبت موتور کاليبر FL251  به ضخامت تنها 2/95 ميليمترانقلابي عظيم در بکار بردن دو قوطي فنر براي ساخت موتورهاي تخت کم ضخامت با ثانيه شمار مرکز گرا بود.

 سال 1963  DEEP BLUE:  سه سال بعد از ارائه اولين ساعت غواصي فاور لوبا مدل DEEP BLUE را ارائه داد اين مدل ساعت غواصي حرفه‌اي است با تحمل فشار 200 متر عمق.

 سال 1967: فدراسيون صنعت ساعت سويس جايزه اول ساعت‌هاي کورنوگراف و ساعت‌هاي اسپرت را به فاور لوبا عظا کرد.

سال 1968: در اين سال فاور لوبا مدل BATHY را ارائه داد. اولين ساعت مکانيکي غواصي در دنيا که نه تنها زمان بلکه عمق غواصي را نيز نشان ميداد.

سال 1970: مدل‌هاي SEA SKY & SEA SKY GMT توليد شدند که هم قابليت غواصي داشتند هم کورنوگراف و هم GMT

 سال1985: ورود موتورهاي ارزان وبي کيفيت کوارتز صنعت ساعتسازي سويس را مدت‌ها بود که با بحران شديد روبه‌رو کرده و در استانه سقوط جدي قرار داده بود با اين وجود کارخانجات فاور لوبا متوقف نشده و بکار خود ادامه دادند اما نهايتا خانواده با تأخير برند فاور لوبا را با تأخير فروختند. از آن زمان به بعد کمپاني چندين بار به مالکين جديد فروخنه شده است.

 سال 2011: در نوامبر 2011 گروه تجاري تاتا برند فاور لوبا را صاحب شد و کمپاني را به شهر زاگ انتقال داد.

 سال 2012: تيم جديد پس از تحقيق و مطالعه تاريخچه و چالشهاي که پشت سر نهاده بودند شروع به توسعه سياست‌هاي پايدار‌سازي و استراژيهاي دراز مدت براي ايجاد پايداري ومقاومت در بازار و و بهدنبال ان حفاظت و صيانت از برند فاور لوبا و برنامه‌ريزي رشد و ارتقا براي دهه‌هاي اينده نمودند. و نتيجه اين تلاشها کلکسيون فاخري از ساعت‌هاي فوق حرفه‌اي با تکنولوژي فاور لوبا و طراحي با معيار‌هاي زيبا شناختي آن بود.

سال 2016: فاور لوبا ازآخرين دستاورد خود در دسته‌ي ساعت‌هاي غواصي رونمايي کرد. مدل افسانه‌اي RAIDER HARPOON

 سال 2017: دويست و هشتادمين سال تأسيس

جشن دويست وهشتادمين سال تأسيس فاور لوبا مصادف بود با رونمايي از ساعت بينظير BIVOUAC 9000

سفيران برند

اين برند تعداد زيادي از ورزشکاران و ماجراجويان را که در راستاي فلسفه برند به سمت مرزهاي پيروزي گام برمي‌دارند را حمايت مي‌کند.

 سال 2018: جوايز

کمتر از يک سال از توليد مدل BIVOUAC 9000 RAIDER اين مدل جايزه watch star در گروه ستاره‌هاي جديد براي بهترين ساعت جديد را به خود اختصاص داد.

 پنجاهمين سال تولد BATHY

فاور لوبا پنجاهمين سال تولد سوپر استار خود BATHY را با با ارائه مدل RAIDER BATHY 120 MEMO DEPTH جشن گرفت

  BIVOUAC 9000 SUMMIT EVEREST

يک سال عالي براي فاور لوبا به‌عنوان پيشرو در صنعت ساعت با مدل ساميت اورست تنها ساعت مکانيکي داراي ارتفاع سنج در جهان که افتخار فتح قله 8848 اورست را دارد.

مجله اتحادیه ساعت ( عصر زمان)

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today361
Yesterday987
This week4470
This month14754
Total275111

1398-06-02
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم