0

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد واردات از راه های غیرقانونی هستیم

مرداد 19th, 1398
رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت با اشاره به مشکلات موجود ...
0

با طرح جدید سرمایه واحدهای صنفی تجمیع میشود

تیر 05th, 1398
در گفتوگو با سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران مطرح شد: «سعيد ممبيني» ...
0

۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف

اسفند 04th, 1397
۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف یکی از موضوع‌هایی که ساعت‌ها را از ...
0

jaguar

دی 20th, 1393
jaguar
0

Romanson

دی 20th, 1393
Romanson
0

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند|When " TIME" trapped in import gear

دی 20th, 1393
فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی ...
0

نائب رئيس اتاق اصناف: برنامه هاي بر زمين مانده را اجرا مي کنيم

دی 20th, 1393
ضمن عرض تبريک خدمت شما و هيات رئيسه جديد اتاق اصناف، لطفا براي ...
0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

دی 20th, 1393
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

wainer

دی 20th, 1393
  wainer
0

CANDINO

دی 20th, 1393
CANDINO
-->

بیماریهای شغلی تعمیرکاران ساعت

بیماریهای شغلی بیماریهایی هستند که به دلیل خصلت کار و در محیط کار که دارای عوامل زیان آور اثرگذار بر سلامت شاغلین هستند بوجود می آیند علیرغم اینکه بنظر می رسد اینگونه بیماریها از شیوع کمتری نسبت به سایر بیماریها برخوردارند، شواهد نشان دهنده آن است که گروه عظیمی از افرادی که به نوعی شاغل محسوب میشوند خصوصاً در کشورهای در حال توسعه مبتلا به اینگونه بیماریها هستند.

بیماریهای شغلی در صورت بروز و ابتلا می توانند فرد مبتلا را ناتوان از انجام فعالیّت ها نمایند. بروز بیماریهای شغلی می تواند بر اساس دو عامل پیشگیری کننده کاهش یابد
1.  کنترل و ارزیابی مداوم در محیط کار
2.  معاینات قبل از استخدام ومعاینات دوره ای
بیماریهای شغلی در صورت تشخیص زودرس در مراحل اولیه قابل پیشگیری و کنترل است.
عوامل اثرگذار بر سلامت شاغلین چیست؟
محیط کار دارای عوامل مختلفی است که هر کدام می تواند برای کارگران و سایر افرادی که به گونه ای در معرض آن قرار گیرند سلامت آنها را تهدید نماید مانند:
1.  عوامل شیمایی محیط کار
2.  عوامل فیزیکی محیط کار
3.  عوامل بیولوژیکی محیط کار
4.  عوامل ارگونومیکی و روانی محیط کار
محیط کار به تنهایی عامل بیماری زایی نیست بلکه شرایط، تفکّر شخص وعدم رعایت اصول بهداشت نیز از عوامل تشدید کننده می باشد.
بعد از اشنایی با بیماری های شغلی به صورت کلی حالا می خواهیم بدانیم یک تعمیر کار ساعت ممکن است  به چه بیماریهایی دچار شود و برای مبتلا نشدن به این بیماری ها چه نکاتی را در هنگام کار رعایت نماید .اولین وبارزترین بیماری که سراغ تعمیر کار ساعت می اید ضعف بینایی وپیر چشمی است  .برای اینکه زود تر به این عارضه دچار نشویم بهتر است چند نکته را در زمان کار مد نظر داشته باشیم.  1-استفاده از ذربین مناسب  در هنگام کار .2-مراجعه به چشم پزشک حداقل هر سال یک بار.3-استفاده از میکروسکوپ یا همان لوپ برای بررسی ودیدن وتعمیر قطعات ریز 4-اندازه بودن ومناسب بودن نور محیط کار که باید    800loxباشد .و نگاه کردن به فاصله دور هرچند وقت یکبار . *   دومین بیماری که ممکن است سراغ یک تعمیر کار ساعت بیاید ارتروز گردن وکمر درداست که  بعلت نشتن مداوم می باشد .برای اینکه به این بیماری شغلی نیز دچار نشویم لازم است از میز کار مناسب واستاندار د که نمونه های ان در شرکت های بزرگ ساعت سازی استفاده می شود .استفاده نماییم  واستفاده از صندلی مناسب وراحت وقابل تنظیم  استفاده کنیم .
سومین مورد که ممکن است کسانی که به طور مداوم کار ساختن شیشه وپرداختت قاب وبند انجام می دهند برای اینکه به مشکلات تنفسی مبتلا نشود  باید از هواکش وماسک در هنگام انجام کار استفاده نمایند.و مورد چهارم تماس کمتر پوست با بنزین مورد استفاد در تعمیر وشتشوی ساعت  که ممکن است بیماریهای مربوط به مواد شیمیایی برایمان ایجاد نماید.

برگرفته از مجله فرهنگی و صنفی عصرزمان

مجله اتحادیه ساعت ( عصر زمان)

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today362
Yesterday987
This week4471
This month14755
Total275112

1398-06-02
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم