0

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد واردات از راه های غیرقانونی هستیم

مرداد 19th, 1398
رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت با اشاره به مشکلات موجود ...
0

با طرح جدید سرمایه واحدهای صنفی تجمیع میشود

تیر 05th, 1398
در گفتوگو با سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران مطرح شد: «سعيد ممبيني» ...
0

۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف

اسفند 04th, 1397
۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف یکی از موضوع‌هایی که ساعت‌ها را از ...
0

jaguar

دی 20th, 1393
jaguar
0

Romanson

دی 20th, 1393
Romanson
0

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند|When " TIME" trapped in import gear

دی 20th, 1393
فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی ...
0

نائب رئيس اتاق اصناف: برنامه هاي بر زمين مانده را اجرا مي کنيم

دی 20th, 1393
ضمن عرض تبريک خدمت شما و هيات رئيسه جديد اتاق اصناف، لطفا براي ...
0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

دی 20th, 1393
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

wainer

دی 20th, 1393
  wainer
0

CANDINO

دی 20th, 1393
CANDINO
-->

ساعت گمشده «مارلون براندو» حراج مي شود

تاکنون حراج هاي مختلف محل ارائه ساعت هاي افراد مشهوري بوده که چه بسا زماني تصور مي شده از بين رفته يا گم شده اند. يکي از اين ساعت ها ساعت رولکس مارلون براندو است که وي آن را در فيلم «آخرالزمان» محصول سال  1979 به مچ داشت و گمان مي شد که گم شده يا به سرقت رفته است.

 قرار است اين ساعت مچي 10 دسامبر در حراج فيليپس نيويورک سيتي عرضه شده و به بالاترين قيمت پيشنهادي به فروش برسد. رولکس GMT-Master  با رفرانس ref. 1675 مربوط به مارلون براندو است ويژگي هاي خاصي دارد.  بر پشت ساعت مچي، واژه M. Brando با يک قلم ساده توسط مارلون براندو حکاکي شده است و چندان حرفه اي به نظر نمي رسد اما ازآنجا که هنر دست اين اسطوره سينماست اهميت زيادي دارد. اما ماجراي اين ساعت چيست؟ اين ساعت مچي که يک بند مشکي با صفحه مات دارد را مارلون براندو در سال 1995 به عنوان کادو به دخترخوانده اش «پترا براندو فيشر» هديه داد. دخترش نيز اين ساعت را در سال 2003 به همسرش هديه کرد. وي نيز ازآنجا که به اهميت و ارزش اين ساعت آگاه بود آن را در کشوي کمد اتاق خواب قرار داد چرا که ترجيح مي داد اين ميراث خانوادگي سالم بماند تا اين که از آن به طور دائم استفاده شود. با توجه به سکوت دخترخوانده مارلون براندو بسياري از دوستداران اين ساعت مچي تصور مي کردند که گم شده و ديگر وارث اين هنرپيشه بزرگ به آن دسترسي ندارد. اما  بعد از فروش ساعت ديتوناي گمشده پل نيومن در سال 2017 ، پترا براندو فيشر متوجه شد که يک ساعت خاص را به مچ دارد و تصميم گرفت آن را دوباره در معرض ديد قرار دهد. جالب اينجاست که پس از فروش ساعت در حراج فيليپس، بخشي از مبلغ آن بهيک بنياد خيريه اي تعلق خواهد گرفت. اين بنياد خيريه مربوط  کودکاني است که به هر نوعي مورد سوء استفاده قرار گرفته اند .

 

مجله اتحادیه ساعت ( عصر زمان)

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today362
Yesterday987
This week4471
This month14755
Total275112

1398-06-02
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم