نمایشگاه «بازل 2020» درخشنده تر می شود

نمایشگاه ساعت و جواهرات «بازل ورلد» که ...

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

کمپانی تلارو

نام برند : TELLAROاصالت : Italy وب سایت ...

  .........    .........  

-->

برند «امگا» باز هم فضايي شد

در پنجاهمين سالگرد گام گذاشتن انسان بر روي کره ماه طي  ماموريت آپولو 11، کمپاني ساعت سازي امگا دست به ابتکار تازه اي زده و درتابستان امسال يکي از ساعت هايش را در تعدادي محدود روانه بازار خواهد کرد.

ساعت برند امگا مدل اسپيدمستر آپولو 11 با رفرنس 310.20 به قيمت 9650دلار روانه بازار خواهد شد و البته گفتني است که توليد اين ساعت محدود بوده و تنها 6هزار و 969 عدد از آن توليد مي شود. اما چرا امگا چنين مدل ساعتي را توليد مي کند؟

دو فضانورد يعني «نيل آرمسترانگ» و «باز آلدرين» 50سال قبل يعني۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹، بر روي کره ماه فرود آمدند و حدود ۶ ساعت بعد، آرمسترانگ در ۲۱ ژوئیه نخستين گام را بر سطح کره ماه گذاشت. این مأموریت که توسط ناسا سازماندهی شده بود سرانجام آرزوي «جان اف کندي» رئيس جمهور امريکا را برآورده کرد و حالا امگا مي خواهد با بازتوليد همان ساعت هاي مچي برند امگا که تيم فضانوردان در سال 1969 آن را به مچ داشتند، اين واقعه را گرامي بدارد.

 

 ساعت اسپيدمستر آپولو 11 ضد زنگ است و يک صفحه نمايش خاکستري دارد، در ساعت 9 آن، يعني درست زماني که فضانوردان پا بر روي کره ماه گذاشتند يک ساب دايل(sub-dial) با جنس طلاي 18 عيار و «باز آلدرين» فضانورد، در حال پياده شدن از نردبان و قدم گذاشتن بر روي کره ماه طراحي شده است. عقربه ها و لوگوي امگا و همچنين نشانگر ساعت ها همگي از جنس طلا ساخته شده اند. همچنين بايد گفت که اين ساعت مچي مجهز به تاچيمتر است و فقط ساعت 11 آن با عدد نشان داده شده است که نشان از ماموريت آپولو 11 دارد. بر پشت قاب ساعت هم جمله معروف آرمسترانگ پس از قدم گذاشتن بر روي کره ماه حک شده است: این گامی کوچک برای یک مرد و جهشی بزرگ برای بشریت است.

بايد گفت که زه ساعت از جنس طلاست و در جعبه اي با نشان ناسا ارائه مي شود و کف جعبه کاملا شبيه سطح کره ماه است و بر آن حک شده است: 21 جولاي 1969/نخستين گام بر روي ماه.

همچنين بر پشت ساعت عکس ردپاي انسان بر کره ماه ديده مي شود و بر روي آن حک شده که اين ساعت در تعداد محدود ارائه شده و کلمه آپولو 11 و پنجاهمين سالگرد هم ديده مي شود.

گفتني است که اين ساعت طي مراسمي با حضور جورج کلوني به عنوان سفير ساعت مچي برند امگا و همچنين  دو نفر از پيشکسوتان ناسا«چارلي دوک» و«توماس استافورد» در مرکز فضايي کندي رونمايي شد و به زودي ساعت هاي آماده شده در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today115
Yesterday158
This week733
This month458
Total454446

1399-04-13
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم