0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

شهریور 27th, 1398
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

omega

شهریور 27th, 1398
 
0

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

شهریور 20th, 1398
کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده است که دقيق ترين ساعت مچي ...
0

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

شهریور 20th, 1398
موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ايران» در خرداد ماه سال 1378 هجري ...
0

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد واردات از راه های غیرقانونی هستیم

مرداد 19th, 1398
رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت با اشاره به مشکلات موجود ...
0

قابليتهاي کاربردي زه محاسباتي

اسفند 04th, 1397
قابليتهاي کاربردي زه محاسباتي يکي از قابليتهاي برخي ساعتهاي مچي، دارا ...
0

jaguar

دی 20th, 1393
jaguar
0

Romanson

دی 20th, 1393
Romanson
0

jaguar

دی 20th, 1393
0

wainer

دی 20th, 1393
  wainer
0

CANDINO

دی 20th, 1393
CANDINO
-->

با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد واردات از راه های غیرقانونی هستیم/

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت با اشاره به مشکلات موجود در این صنف اظهار داشت: تا پیش از محدودیت های اعمال شده نمایندگی های رسمی مبادرت به واردات ساعت و متعلقات مربوطه می کردند؛ اما در حال حاضر به جهت عدم مجوز ثبت سفارش در کار سکته ایجاد شده و متعاقب آن در ارائه خدمات پس از فروش هم با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم.

عبدالرحیم احمدی رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت افزود: متاسفانه از آنجا که قطعات یدکی تغذیه نمی شود، مراکز خدماتی جوابگوی مشتریان نیستند در واقع  هر دستگاه ساعتی که وارد می شود تحت گارانتی می باشد و معمولاً یک الی دو سال در برخی موارد مانند برند سیتی زن ، گارانتی آن سه ساله است و  در صورت رجوع مشتری برای خدمات پس از فروش، جوابگو نیستیم، این معضل بزرگی برای کشور است، ایران هیچ کارخانه ساعت سازی ندارد و مجبوریم برای تامین درخواست  این کالا واردات داشته باشیم با این شرایط مشکلات عدیده ای برای فروشنده و خریدار ایجاد شده، چرا مسئولین به این امر مهم کاملاً بی توجه هستند؟

وی در ادامه بیان داشت: از آنجایی که ساخت انواع ساعت در اختیار سوئیس، ژاپن و چین است؛ لذا در صورت امکان واردات و ثبت سفارش  و مجوز بانک مرکزی، ساعت از کشورهای دبی، چین، ترکیه و سوئیس انجام می شود، با شرایط تحریم و نوسانات ارز و طولانی شدن ثبت سفارش  و  اعمال محدودیت هایی برای واردکنندگان ساعت،  متاسفانه شاهد واردات از راه های غیر قانونی هستیم.

او تاکید کرد: دولت باید شرایط را برای وارد کنندگان واقعی و سرمایه گذاران داخلی که سالهای زیادی از عمر خود را در این شغل گذاشته اند فراهم نماید، این صنف با شرایط موجود کم کم از دایره تجارت خارج و ورشکست می شوند، لذا مسئولان باید واردات را در چارچوب قانونی برای وارد کنندگان تسهیل نمایند.

احمدی در  رابطه با مالیات بر ارزش افزوده گفت: صنف ساعت شامل ارزش افزوده می شود و در بند های الف و ب قرار دارد و عوامل تک فروشی مشمول بند جیم می باشند که با توافق فی مابین اتحادیه و اتاق اصناف سالانه لحاظ می شود که از جمله معضلاتی که گزارش می شود عدم تقبل مشتری در خصوص ۹ در صد مالیات بر ارزش افزوده می باشد که در اغلب موارد با اعتراض آنها مواجه هستند.

مجله اتحادیه ساعت ( عصر زمان)

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today244
Yesterday604
This week4592
This month15946
Total298079

1398-06-31
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم