قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

DICEKAYEK

DICEKAYEK

دوبي ميزبان هفته ساعت مي شود

هفته ساعت دوبي(Dubai Watch Week) از 20 ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد ...

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ...

CANDINO

CANDINO

  .........    .........  

-->

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد واردات از راه های غیرقانونی هستیم

19 مرداد 1398
نویسنده 


رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت با اشاره به مشکلات موجود در این صنف اظهار داشت: تا پیش از محدودیت های اعمال شده نمایندگی های رسمی مبادرت به واردات ساعت و متعلقات مربوطه می کردند؛ اما در حال حاضر به جهت عدم مجوز ثبت سفارش در کار سکته ایجاد شده و متعاقب آن در ارائه خدمات پس از فروش هم با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم.

عبدالرحیم احمدی رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت افزود: متاسفانه از آنجا که قطعات یدکی تغذیه نمی شود، مراکز خدماتی جوابگوی مشتریان نیستند در واقع  هر دستگاه ساعتی که وارد می شود تحت گارانتی می باشد و معمولاً یک الی دو سال در برخی موارد مانند برند سیتی زن ، گارانتی آن سه ساله است و  در صورت رجوع مشتری برای خدمات پس از فروش، جوابگو نیستیم، این معضل بزرگی برای کشور است، ایران هیچ کارخانه ساعت سازی ندارد و مجبوریم برای تامین درخواست  این کالا واردات داشته باشیم با این شرایط مشکلات عدیده ای برای فروشنده و خریدار ایجاد شده، چرا مسئولین به این امر مهم کاملاً بی توجه هستند؟

وی در ادامه بیان داشت: از آنجایی که ساخت انواع ساعت در اختیار سوئیس، ژاپن و چین است؛ لذا در صورت امکان واردات و ثبت سفارش  و مجوز بانک مرکزی، ساعت از کشورهای دبی، چین، ترکیه و سوئیس انجام می شود، با شرایط تحریم و نوسانات ارز و طولانی شدن ثبت سفارش  و  اعمال محدودیت هایی برای واردکنندگان ساعت،  متاسفانه شاهد واردات از راه های غیر قانونی هستیم.

او تاکید کرد: دولت باید شرایط را برای وارد کنندگان واقعی و سرمایه گذاران داخلی که سالهای زیادی از عمر خود را در این شغل گذاشته اند فراهم نماید، این صنف با شرایط موجود کم کم از دایره تجارت خارج و ورشکست می شوند، لذا مسئولان باید واردات را در چارچوب قانونی برای وارد کنندگان تسهیل نمایند.

احمدی در  رابطه با مالیات بر ارزش افزوده گفت: صنف ساعت شامل ارزش افزوده می شود و در بند های الف و ب قرار دارد و عوامل تک فروشی مشمول بند جیم می باشند که با توافق فی مابین اتحادیه و اتاق اصناف سالانه لحاظ می شود که از جمله معضلاتی که گزارش می شود عدم تقبل مشتری در خصوص ۹ در صد مالیات بر ارزش افزوده می باشد که در اغلب موارد با اعتراض آنها مواجه هستند.

144 مرتبه مشاهده شده
Super User

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today41
Yesterday785
This week3917
This month4510
Total338585

1398-09-17
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم