قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

DICEKAYEK

DICEKAYEK

دوبي ميزبان هفته ساعت مي شود

هفته ساعت دوبي(Dubai Watch Week) از 20 ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد ...

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ...

CANDINO

CANDINO

  .........    .........  

-->

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

20 شهریور 1398
نویسنده 


کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده است که دقيق ترين ساعت مچي کوارتز خود را در پاييز امسال رونمايي خواهد کرد.
اين ساعت مچي دقيق با نام The Citizen که با انرژي و نور خورشيد کار مي کند قيمتي معادل يک ميليون و 800هزار ين ژاپن(بدون احتساب ماليات) خواهد داشت.


سخنگوي اين برند ساعت دراين باره گفت: ما از يک تکنولوژي خاص در ساخت اين ساعت بهره گرفته ايم که گذر زمان در جهان را بسيار دقيق تر نشان مي دهد.

حاشيه و درصد خطاي ساعت هاي مچي خورشيدي اين برند، تاکنون مثبت و منفي 5ثانيه در سال بوده است که حالا به گفته سخنگوي سيتي زن، اين کمپاني با طراحي و ساخت موتور ساعت Caliber 0100، تلاش کرده تا درصد خطاي ساعت مچي جديد خود را به مثبت و منفي يک ثانيه در سال برساند و حتي مدعي شده است که اين خطا در ساعت The Citizen به کمتر از يک ثانيه يعني 0.9855 ثانيه در سال مي رسد که رقمي بسيار چشمگير است.

سي تي زن همچنين در ساخت اين ساعت مچي از نوسان سازهاي متفاوتي با فرکانس 8.4مگاهرتز استفاده کرده که 256بار بالاتر از نمونه هاي پيشين است. هرچه فرکانس نوسان ساز بالاتر باشد، دقت ساعت بالاتر مي رود.

گفتني است که نوسان ساز مورد استفاده در ساعت جديد سيتي زن همچنين نسبت به تغيير دما مقاومت بالايي دارد و عملکرد آن در دماي منفي 5درجه تا 40درجه سانتيگراد کاملا مناسب است. اين نوسان ساز از جاذبه زمين نيز تاثير نمي گيرد پس حالت قرار گرفتن دست نسبت به زمين، در ميزان دقت آن تاثيري ندارد.

اين ساعت مچي که قطر و ضخامت قاب آن به ترتيب 37.5ميليمتر و 9.1ميلي متر است، در تعداد محدود 100عدد توليد خواهد شد. قاب اين ساعت مچي از طلاي 18عيار و بند ساعت هم از چرم کروکوديل ساخته شده است.

75 مرتبه مشاهده شده
Super User

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today68
Yesterday542
This week777
This month10812
Total329939

1398-08-30
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم