.........    .........     

-->

ساعت هوشمند هوآوي، درمانگر بيماري قلبي

 چين از فناوري هاي موجود در ساعت ها و دستبندهاي هوشمند هوآوي براي شناسايي يکي از بزرگ ترين مشکلات قلبي استفاده کرد.

به گزارش«عصر زمان»، مجمع پزشکي چين در تازه ترين گزارش خود يادآور شده است با استفاده از يک اپليکيشن ويژه گوشي هاي هوآوي و ساعت هاي هوشمند هوآوي و تکنولوژي موجود در اين ساعت ها موفق شده است بيماري AF(فیبریلاسیون دهلیزی) که يکي از شايع ترين بيماري هاي قلبي بويژه در چين محسوب مي شود را شناسايي کند.

در بيماري فیبریلاسیون دهلیزی، عملا قلب بسيار نامنظم کار مي کند و در جوامع بالای ۶۵ سال از شیوع بالایی برخوردار است . خاموش بودن و بي علامت بودن اين بیماری موجب می شود که به راحتي تشخیص داده نشود و تنها زمانی که بیمار دچار سکته مغزی شود، عوامل قلبی این عارضه شایع برای بیمار و پزشک مشخص مي شود.

با وجود سخت بودن تشخيص اين بيماري، با استفاده مکرر از ساعت هاي هوشمند Huawei Watch GTيا Honor Watch و آناليز اطلاعات جمع آوري شده توسط سنسورهاي اين ساعت هاي هوشمند، پزشک مي تواند در مدت 14 روز از اين بيماري پنهان مطلع شود و بلافاصله به وي کمک کند تا مراحل درماني را طي کند.

ميزان دقت اين ساعت هاي هوشمند در شناسايي بياري قلبي شايع تا 80درصد مي رسد که بسيار بالاست و مي تواند از بسياري مشکلات ازجمله سکته هاي قلبي پيشگيري کند.

تنها کافي است کاربر اين ساعت مچي را دائم به مچ داشته باشد. سنسورهاي ساعت با اندازه گيري ضربان قلب، ميزان خون رساني، اکسيژن خون و...، اطلاعات را آناليز کرده و براي گوشي بيمار ارسال مي کند. بيمار هم اين اطلاعات را براي پزشک ارسال مي کنند و پزشک نيز با ديدن اين اطلاعات مي تواند بيماري را بموقع تشخيص بدهد.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today24
Yesterday702
This week1249
This month7289
Total894678

1403-04-28
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم