وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد ...

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ...

CANDINO

CANDINO

  .........    .........  

-->

«ملوان زبل» 90ساله شد

در  نودمين سالگرد تولد  کارتون و انیمیشن محبوب بچه ها و بزرگسالان یعنی «ملوان زبل»، يک ساعت مچي با نام GMT ‘Popeye’ در تعدادی محدود طراحي و به بازار عرضه شده است.

به گزارش«عصر زمان»، اين ملوان دوست داشتني که همه قوا و انرژي خود را با خوردن اسفناج تامين و از سال 1929 تاکنون در دنيا هنرنمايي مي کند در دنيا از محبوبيت بالايي برخوردار است و مي توان عکس هاي وي را بر روي  وسایل مختلف از اسباب بازي گرفته تا تي شرت، ظرف غذا و کمربندها مشاهده کرد. اگر هم دنبال ساعت هايي با طرح ملوان زبل بگرديد بيش از 600 هزار نتيجه را در گوگل مشاهده مي کنيد از ساعت هاي بچه گانه و خيلي ساده تا رولکس هاي منحصربفرد و شخصي سازي شده، دارای نقش این شخصیت کارتونی هستند.

حالا کمپاني ساعت سازي Bamford London GMT با همکاري  King Features با رونمايي از يک مدل ساعت مچي خاص 90ساله شدن اين ملوان زبل و بانمک را جشن مي گيرد. بر روي صفحه اين ساعت مچي، نقاشي ملوان زبل نقش بسته است و تنها 50 عدد از اين ساعت مچي توليد شده است. رنگ هاي آبي و سفيد اين ساعت يادآور داستان اوليه و ايده شکل گيري اين شخصيت کارتوني است و آن هم پيوستن ملوان زبل به نيروي دريايي در سال 1937 است.

ملوان زبل مغرور وبا ماهيچه هايي برآمده در مرکز صفحه ساعت ايستاده و دست هاي قدرتمند و ماهيچه اي وي عملا نقش عقربه هاي ساعت شمار و دقيقه شمار ساعت را بازي مي کنند.

در ساخت اين ساعت مچي که یک بند به رنگ آبي پررنگ دارد، از موتور سوئدي اتومات Sellita SW330-1  استفاده شده و قاب ساعت هم از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و شيشه کريستال ضد خش دارد. پشت ساعت هم يک طرح به عنوان 90سالگي ملوان زبل حک شده و قيمت آن هزار و 500 پوند معادل هزار و 870 دلار امريکاست.

جالب اینجاست که اين ساعت در يک جعبه به شکل قوطي اسفناج  همراه با استيکرهايي از ملوان زبل به دست مشتری می رسد.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today81
Yesterday232
This week589
This month8077
Total311406

1398-07-24
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم