چاپ کردن این صفحه
-->

برج ساعت «نيوتاون» بريتانيا خاموش مي شود

قرار است صداي زنگ برج ساعت تاریخی «نیوتاون» در بریتانیا پس از 120 سال خاموش شود.

به گزارش«عصرزمان»، هتلداران این منطقه براي راحتي توريست ها و مسافران خود درخواست خاموشي زنگ اين برج ساعت 120ساله را ارائه دادند و سرانجام قرار شد برج ساعت ازین پس، از ساعت 12 شب تا 6 صبح خاموش بماند.

این برج ساعت که از سال 1900 در این منطقه ساخته و مستفر شده است، تاکنون در 24ساعت شبانه روز هر 15 دقیقه یک بار زنگ می زده است ولي اين موضوع به همين منوال باقي نخواهد ماند

«نیوتاون» که یکی از مناطق توریستی در بریتانیا محسوب می شود، شامل تعداد زیادی هتل با مسافرانی بیشمار است اما این هتلداران حالا با یک مشکل عمده و کاهش تعداد مسافر مواجه شده اند. وقتی روسای هتل ها به دنبال ریشه مشکل رفتند دریافتند همه چیز در فضای مجازی نهفته است. بیشتر مسافران این هتل ها در پست های متعددی در انواع شبکه های اجتماعی از صدای این ساعت بزرگ که در میدان شهر ایستاده و هر 15 دقیقه یک بار زنگ می زند شکایت داشته اند و همین موضوع بر کاهش تعداد مسافران این هتل ها تاثیری منفی گذاشته است. آنها نوشته بودند اگر خوابی سبک دارید اصلا به این شهر سفر نکنید یا شب در آن نمانید چون نمی توانید بخوابید.

با شکایت هتلداران به دادگاه محلی نیوتاون، قضات با توجه به ضرر اقتصادی که متوجه این شهر و هتل های آن شده است رای به خاموش شدن زنگ ساعت در هنگام شب دادند.

این موضوع هرچند رضایت مسافران و هتلداران را به دنبال داشت ولی مردم شهر نیوتاون راضی نیستند آنها می گویند هتلداران در کنار شامپو و ملحفه می توانند گوشی هایی هم برای مسافران فراهم کنند که قبل از خواب آن را در گوش خود بگذارند به این ترتیب صدای ساعت آنها را اذیت نخواهد کرد و نیازی به خاموش بودن ساعت نیست چون به این ترتیب بخشی از تاریخ این شهر حدف می شود. برخی از شهروندان دیگر نیز گفتند که اصلا صدای ساعت آنها را اذیت نمی کند.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم