نمایشگاه «بازل 2020» درخشنده تر می شود

نمایشگاه ساعت و جواهرات «بازل ورلد» که ...

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

کمپانی تلارو

نام برند : TELLAROاصالت : Italy وب سایت ...

  .........    .........  

-->

ساعت های سرآشپز معروف حراج شد

مجموعه ساعت های مچی «آنتونی بوردین» سرآشپز معروف امریکایی در حراج iGavel  امریکا به نمایش درآمده است.

به گزارش «عصر زمان»، در این مجموعه ساعت مچی می توان برندهای رولکس و پاتک فیلیپ را دید.

در این حراج بیش از 200 اثر به نمایش گذاشته می شود  که بخشی هم به کتاب ها، وسایل خانه، دکور، چاقوهای آشپزی، ساعت مچی «آنتونی بوردین»  اختصاص دارد.

این سرآشپز بزرگ در کنار آثار معنوی به جا گذاشته از خود آثاری مادی هم دارد که یکی از مهم ترین آنها مجموعه ساعت های مچی اش است چون به ساعت علاقه زیادی داشت. این ساعت های مچی حالا در حراج iGavel ارائه شده و به خریدار با بالاترین قیمت پیشنهادی فروخته خواهد شد.

«آنتونی بوردین» در مجموعه خود 8 ساعت مچی نفیس داشته است اما در این حراج تنها ساعت های رولکس و پاتک فیلیپ وی عرضه خواهد شد و البته 40درصد حاصل از درآمد فروش ساعت ها برای بورسیه دانشجویان موسسه آشپزی امریکا اختصاص می یابد و بقیه در اختیار خانواده وی قرار می گیرد.

یکی از این آثار ساعت مچی رولکس رزگلد یعنی Rolex 9K Rose Gold, Ca. 1930 است که از پدرش به وی به ارث رسیده و قاب 31میلیمتری دارد.پیش بینی می شود که با قیمتی بین 800 تا 1200 دلار به فروش برسد.

رولکس مردانه  Oyster Perpetual Date AB1A با صفحه آبی رنگ هم یکی دیگر از ساعت های خاضر در حراج است. این ساعت مچی با  قاب 33میلیمتری از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده و قیمت آن بین 2 تا 4هزار دلار تخمین زده شده است .

یکی دیگر از ساعت های مچی سرآشپز بوردین، ساعت پاتک فیلیپ Calatrava Isochronism Glass Backاست که  از جنس طلای 18 عیار ساخته شده و بند چرمی و قاب 33میلیمتری دارد و قیمت تخمینی آن بین 5تا 8هزار دلار است.

درحال حاضر این حراج آغاز شده و خریداران حضوری یا آنلاین می توانند تا 30 اکتبرقیمت پیشنهادی خود را ارائه بدهند.

«آنتونی بوردین» که در ژوئن 2018  هنگام ساخت فیلمی مستد درباره سفر و غذا خودکشی کرد، علاوه بر تربیت آشپزهایی بزرگ یادگاری های زیادی هم در جهان از خود به جا گذاشت. وی که در سال 1978 فارغ التحصیل شد، در سال 2017 دکترای افتخاری در هنر آشپزی را گرفت به عنوان یک نویسنده و سرآشپز معروف شناخته می شد،وی سفیر غذاهای خاص در سراسر جهان نیز بود.


از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today112
Yesterday158
This week730
This month455
Total454443

1399-04-13
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم