نمایشگاه «بازل 2020» درخشنده تر می شود

نمایشگاه ساعت و جواهرات «بازل ورلد» که ...

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

دوبي ميزبان هفته ساعت مي شود

هفته ساعت دوبي(Dubai Watch Week) از 20 ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد ...

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ...

  .........    .........  

-->

ساعت Ghibli، اسطوره ژاپني ها

يکي از شخصيت هاي کارتوني محبوب ژاپن، Ghibli نام دارد و سالهاست که تصوير اين شخصيت را مي توان بر روي وسايل مختلف ديد. جدا از کيف و کفش و.. يک ساعت غول پيکر هم با الهام گرفتن از اين شخصيت در توکيو ساخته شده است.

به گزارش«عصر زمان»، ساعت NI-TELE Really BIG که بر روي برج تلويزيون نيپون واقع در منطقه شيدوم توکيو قرار گرفته، با الهام از يک فيلم با عنوان «قلعه متحرک Howl» طراحي شده است. اين فيلم با محوريت شخصيت Ghibli ساخته شده و محصول سال 2004 ميلادي است.

اين ساعت بيش از 20 تن وزن دارد و از جنس مس و استيل ساخته شده است. همچنين اين ساعت 12 متر ارتفاع و 18متر پهنا دارد به همين دليل هم ديدن آن بسيار چشم نواز است و هر  بيننده اي را جذب خود مي کند.

اين ساعت غول پيکر روزانه 4 تا 5 بار سمفوني ويژه اي اجرا مي کند و به نوعي مي توان گفت يک نمايش تمام عيار است چرا که صداهايي مثل کوبيده شدن چکش بر يک جسم، چکاچک شمشير، صداي زنگ و...  به گوش مي رسد و البته مجسمه هاي به کار رفته در آن را به حالت چرخان و رقصان مي توانيد مشاهده کنيد. درواقع با هر بار زنگ زدن ساعت بيننده مي تواند تا  30 حرکت مکانيکي جداگانه مشاهده کند. البته گفتني است که اين ساعت در روزهاي شنبه و يکشنبه نمايش هايي بيش از 5نوبت دارد.

اين ساعت توسط «هايائو ميازاکي» کارگردان معروف ژاپني و بنيانگذار استوديو Ghibli طراحي و ساخته شده است.


از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today140
Yesterday203
This week1649
This month18155
Total449130

1399-03-11
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم