نمایشگاه «بازل 2020» درخشنده تر می شود

نمایشگاه ساعت و جواهرات «بازل ورلد» که ...

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

دوبي ميزبان هفته ساعت مي شود

هفته ساعت دوبي(Dubai Watch Week) از 20 ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد ...

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ...

  .........    .........  

-->

ساعت «ملک فهد» در بریتانیا حراج می شود

یک ساعت مچی از برند سوئیسی شوپارد (Chopard) و مربوط به پادشاه پیشین عربستان،« ملک فهد» قرار است در حراج «پیتر ویلسون» بریتانیا به فروش برسد.

به گزارش«عصرزمان»، این ساعت مچی یک نمونه منحصربفرد از جنس طلای 18 عیار است و عکس ملک فهد از جنس مینا بر روی صفحه ساعت نقش بسته است.

ملک فهد از سال 182 تا 2005 پادشاه عربستان بوده و تخمین زده شده که این ساعت در 20نوامبر با بهای 15هزار دلار در حراج ساعت و جواهرات پیتر ویلسون شهر نانویچ بریتانیا به فروش برسد.

ملک فهد این ساعت مچی را به عنوان هدیه بازنشستگی در سال 1985 به کاپیتان قایق بادبانی سلطنتی عربستان سعودی هدیه داد.گفتنی است که مجله فورچون میزان ثروت ملک فهد را 3سال قبل از این تاریخ، 18میلیارد دلار برآورد کرده بود و به این ترتیب پادشاه عربستان دومین فرد ثروتمند جهان در آن زمان لقب گرفت.

البته ملک فهد در کنار این هدیه بازنشستگی،یک جفت دکمه سرآستین آبی لاجورد  و همچنین یک انگشتری خاتم به این کاپیتان اهدا کرد که احتمالا این موارد هم در حراج حضور خواهند داشت.

شوپارد (Chopard) یک کمپانی سازنده‎ ساعت، جواهرات و زیورآلات لوکس واقع در سوییس است که سال 1860 توسط لوییس اولیس شوپارد ( Louis-UlysseChopard ) تاسیس شد و نام این کمپانی نیز از تاسیس کننده‎ آن برگرفته شده است.

 

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today144
Yesterday203
This week1653
This month18159
Total449134

1399-03-11
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم