.........    .........  

-->

«بتهوون« یکی از بزرگترین آهنگسازان جهان و از افتخارات آلمان به شمار می رود

«بتهوون« یکی از بزرگترین آهنگسازان جهان و از افتخارات آلمان به شمار می رود به همین دلیل هم برای بزرگداشت ۲۵۰ امین سالگرد تولد این ستاره دنیای هنر ۴ساعت مچی جدید راهی بازار شد.

به گزارش«عصر زمان«، برند ساعت آلمانی Nomos Glashütte که پیش از این نیز ساعت هایی با طراحی های مخصوص تولید کرده بود این بار ۴ساعت مچی در رنگ های مختلف به مناسبت تولد بتهوون طراحی کرده که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این ساعت های مچی جدید همگی طراحی ساعت های اصلی این برند یعنیTetra را در خود جای داده اند و هریک از این ساعت ها با نام یی از قطعات معروف آهمگسازی این هنرمند بزرگ نامگذاری شده است. ساعت  سرود شادی(Ode to Joy) با رنگ سبز زیتونی، ساعت نور الهی(Divine Spark) به رنگ مسی، ساعت محبوب نامیرا(Immortal Beloved) به رنگ آلی فیروزه ای و ساعت مچی فیدلیو(Fidelio) به رنگ آبی تیره.

 

همه این ساعت های مچی ابعادی شبیه ساعت های معمولی این برند با ضخامت قاب ۶.۳میلیمتری دارند و صفحه آنها نیز مربع شکل است. و یک تاج بزرگ امضادار هم در سمت راست قاب ساعت دیده می شود. ازآنجا که ساعت های مچی این برند بسیار باریک هستند استفاده از آنها بسیار راحت است.

شیشه روی صفحه این ساعت هم از کریستال یاقوتی ساخته شده و یک دایره کوچک(subdial) هم در ساعت ۶قرار گرفته که ثانیه ها را نشان می دهد. نشانگرهای ساعت ترکیبی از اعداد عربی و خط های ساده هستند و لوگوی ساعت هم در ساعت ۱۲ درست زیر عدد قرار گرفته است.

موتور ساعت مچی هم با کالیبر Alpha می تواند انرژی را تا ۴۳ساعت ذخیره کند. هر ۴ساعت با بند چرمی به بازار ارائه شده اند و بهای آنها نیز 2,080 دلار است.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today52
Yesterday171
This week223
This month1315
Total495337

1399-12-19
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم