.........    .........  

-->

یک ساعت مچی به یاد کهنه سربازان

یکی از برندهای ساعت بریتانیایی با طراحی و تولید یک مدل ساعت مچی ویژه در تعدادی محدود به یاری کهنه سربازهایی آمده است که روزگاری سلامت خود را برای دفاع از مردم فدا کرده اند.

به گزارش «عصر زمان»، پیشکسوتان و کهنه سربازها در همه کشورها بسیار مورد توجه قرار می گیرند و دولت ها همه تلاش خود را به کار می گیرند تا پس ازخدمت، دوران خوبی را سپری کنند. بریتانیا نیز از این قاعده مستثنی نیست و برند ساعت بریتانیایی Spinnaker تعداد محدودی ساعت مچی با نام Spence Help for Heroes Limited Edition برای خیریه پیشکسوتان و کهنه سربازها تولید کرده است.

تنها 300 عدد ساعت مچی از این مدل ساخته شده است که هرکدام در یک جعبه هدیه ویژه ارائه می شوند و حداقل 5درصد از قیمت 225پوندی هرساعت مچی به بنیاد خیریه پیشکسوتان و کهنه سربازها تعلق خواهد گرفت.

Dartmouth Brands کمپانی مادر ساعت های Spinnaker حداقل 25هزار پوند از این همکاری را که مساوی 5درصد فروش این تعداد ساعت مچی است را به خیریه کهنه سربازها اهدا می کند. این مبلغ برای حمایت فیزیکی، روحی، مالی و سلامت کسانی هزینه خواهد شد که با جراحات و بیماری های مرتبط با خدمت خود در نیروهای نظامی بریتانیا دست و پنجه نرم می کنند.

نسخه Help for Heroes عملا بر اساس ساعت غواصی Spence  این برند ساخته شده و دارای یک بند چرمی ضد آب است که با نماد سه رنگ برجسته خیریه دوخته شده است. این ساعت غواصی با بند چرمی ضدآب ارائه شده که سه کوک رنگی بسیار زیبا بر روی آن نقش بسته است. این کوک ها نشان دهنده پشتیبانی این برند ازکسانی است که در نیروی دریایی سلطنتی، ارتش انگلیس و نیروی هوایی سلطنتی خدمت کرده اند.

بر روی صفحه سورمه ای رنگ این ساعت مچی، نشانگرهای نورانی(luminou) که کاربرد را با سبک ترکیب می کنند. این ساعت مچی تا عمق 200 متری ضدآب است و در ساخت آن از یک موتور اتومات Seiko NH35 ساخت ژاپن استفاده شده است که از طریق قسمت زیرین و پشت صفحه ساعت به خوبی دیده می شود. زه قرمز رنگ این ساعت مچی زیبایی خاصی به صفحه سورمه ای رنگ آن بخشیده است. همچنین در ساعت 3 پنجره تقویم دیده می شود و درست در زیر ساعت 12 نام ساعت حک شده است. علاقه مندان می توانند آن را با دستبند ست آن خریداری کنند تا کمک بیشتری به خیریه پیشکسوتان  و کهنه سربازها شود. این ساعت مچی ازطریق وبسایت Spinnaker watchesقابل دسترسی و خرید است.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today46
Yesterday171
This week217
This month1309
Total495331

1399-12-19
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم