.........    .........  

-->

نقش طبیعت بر صفحه ساعت"گرند سیکو"

برند گرند سیکو(Grand Seiko) که تاکنون تلاش داشته تا انعکاسی از طبیعت باشد این بار هم در تازه ترین مدل ساعت خود باز نیز از طبیعت الهام گرفته است.

به گزارش«عصر زمان«، این برند با ساعت مدل Heritage Hi-Beat “White Birch خود با رفرانس SLGH005 که نمادی از جنگل های درخت توس(غان) است خوش درخشید. درخت توس یا غان درختی بسیار زیبا است که ارتفاع آن تا ۳۰ متر می رسد و عمر آن دراز و حدود ۱۰۰ سال است که در منطقه Shizukuishi ژاپن به وفور دیده می شود. این درختان، جنگلی بسیار زیبا را تشکیل داده اند که نور صبحگاهی بسیار جالبی در آن می تابد و طراحان از این تصویر خاص برای طراحی الگوی صفحه ساعت با تم این درختان جنگلی الهام گرفته اند.

این ساعت مچی استیل ۴۰میلی متری حدود ۱۱.۷میلی متر ضخامت دارد و یک حالت آینه ای بسیار زیبا دارد. این صفحه بافت دار سفیدرنگ و زیبا با یک شیشه کریستال یاقوتی آنتی رفلکس(ضد انعکاس) طراحی شده و عقربه های ساعت شمار، دقیقه شمار و ثانیه شمار این ساعت مچی، ظاهری مدرن تر از نمونه های پیشین دارند.

پشت صفحه ساعت هم با یک شیشه کریستال یاقوتی و شفاف پوشانده شده است و می توان اجزای موتور ساعت را به راحتی در آن مشاهده کرد. موتور این ساعت مچی با کالیبر گرند سیکو 9SA5 ارائه شده است. این کالیبر اتومات که یکی از معتبرترین ها در این برند محسوب می شود، در سال ۲۰۲۰ ارائه شد و در ساخت موتور از ۴۷قطعه جواهر استفاده شده است و می تواند تا ۸۰ساعت انرژی را نگاه دارد. همچنین دقت این ساعت +5/-3 دقیقه در روز است و تا عمق ۱۰۰متری زیر آب نیز ضدآب است و می توان از آن استفاده کرد. این ساعت مچی که با دستبند ارائه شده قیمتی معادل ۹هزار و ۱۰۰دلار دارد.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today52
Yesterday171
This week223
This month1315
Total495337

1399-12-19
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم