.........    .........  

-->

نخستین ساعت جی شاک کاسیو با سیستم عامل Wear OS

 

«کاسیو» یکی از برندهای ساعت قدیمی و پرطرفدار جهان است که هربار با اخباری تازه، نظر مخاطبان و دوستداران این ساعت ها را جلب می کند.

به گزارش«عصر زمان»،این بار این برند با ارائه ساعت مچیG-Squad Pro GSW-H1000، عملا از نخستین ساعت کاسیو جی شاک مجهز به سیستم عامل Wear OS گوگل رونمایی کرد که دارای تعداد زیادی سنسور است. یکی از این سنسورها سنسور نوری برای اندازه گیری میزان ضربان قلب است. البته کاسیو پیش از این ساعت‌های هوشمند Pro Trek را به سیستم عامل Wear OS مجهز کرده بود.

 

این ساعت مچی دارای صفحه نمایش دولایه و گرد 1.2اینچی همیشه روشن تک رنگ است. صفحه نمایش دو لایه LCD همیشه‌روشن برای نمایش زمان و نمایشگر رنگی هم به منظور نمایش نقشه، اعلان‌، داده‌های مربوط به حسگرها و سایر اطلاعات به کار می رود. درواقع کاربر از طریق این ساعت هوشمند می تواند به اعلان‌ها، اپلیکیشن‌ها و دستیار صوتی گوشی خود دسترسی داشته باشد.

بر بالای این صفحه نمایش، یک پنل دیده می شود که مقاوم به ضربه است. همچنین مقاومت و ضدآب بودن این ساعت مچی تا 20 bar است و پشت ساعت ازجنس تیتانیوم ساخته شده تا مقاومت بیشتری داشته باشد درحالی که دکمه ها و بخشی از قسمت های بالایی آن، پوشش آلومینیومی دارند.

ساعت مچی G-Squad Pro همچنین می تواند میزان ضربان قلب و میزان اشباع اکسیژن خون را اندازه گیری کند و خواب و میزان استرس کاربر را نیز مورد ارزیابی قرار دهد. این ساعت مچی همچنین به جی پی اس، قطب نما و بارومتر مجهز است و می تواند تا 15 فعالیت ورزشی را ردیابی کند که از این فعالیت ها می توان به دویدن، دوچرخه سواری، شنا، موج‌سواری، اسنوبورد، ماهیگیری

 و...اشاره کرد.

این ساعت مچی همچنین با تعدادی اپلیکیشن در گوگل پلی سازگار هستند و این اپ ها را می توان به رایگان دانلود کرد. با کمک  این اپ، کاربر می تواند به تاریخچه فعالیت ورزشی خود دسترسی پیدا کند و آنالیزهایی در اختیار وی قرار می گیرد تا برای میزان پیشرفت ورزشی کاربر بررسی  شود.

میزان ذخیره شارژ باتری این ساعت مچی نیز به نحوه استفاده از آن  بستگی دارد. اگر تنها از صفحه تک رنگ آن و سنسورها استفاده کنید شارژ ساعت تا یک ماه برای شما کافی خواهد بود ولی اگر بیشتر از صفحه رنگی ساعت استفاده کنید، شارژ ساعت برای تنها برای یک روز و نیم کافی خواهد بود که برخی آن را یک نقطه ضعف برای برند کاسیو می دانند.

گفتنی است که ساعت G-Squad Pro در رنگ های قرمز، آبی تیره و سیاه به بازار تولید خواهد شد و بهای احتمالی آن 699دلار خواهد بود. هرچند هنوز این ساعت مچی به بازار ارائه نشده اما گفته می شود دوستداران این ساعت مچی می توانند از اواسط ماه مه منتظر ورود این محصول به بازار باشند.

 

 

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today10
Yesterday148
This week779
This month2428
Total501831

1400-01-27
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم