.........    .........     

-->

دو ساعت جدید برای برند «شوپارد»

برند «شوپارد» با رونمایی از دو ساعت پیچیده و جذاب خود می خواهد بیست و پنجمین سالگرد افتتاح ساعت‌های مچی مدل Fleurier و Geneva خود را جشن بگیرد.

به گزارش «عصرزمان»، یکی از این محصولات، یک ساعت توربیلونی LUC Flying T Twin با صفحه گیلوش آبی رنگ و دیگری یک ساعت  L.U.C Full Strike پلاتینیومی است.

 

ساعت مچی L.U.C Flying T Twin flying tourbillon با ضخامت 7.2 میلی متر، نمونه بارز ساعت سازی فوق العاده باریک است که در سال های اخیر به عنوان یکی از برتری های این صنعت محسوب شده است. کارل فریدریش شوفله، یکی از مدیران برند شوپارد دراین باره می‌گوید: هرچند Flying T Twin  یکی از باریک‌ترین توربیلون‌های موجود در بازار است، اما هدف ما این نبوده است. بلکه هدف ما  تولید زیباترین توربیلون موجود در بازار بوده که البته آن را نیز محقق کردیم.

گفتنی است صفحه گیلوش این ساعت مچی با استفاده از هنر دست حکاکی شده است و شاهد الگوی لانه زنبوری در میانه صفحه ساعت هستیم و وقتی به کناره های ساعت می رسد، آبی آن، ساده و زیبا می شود. از آغاز در سال 1860 تا دهه 1920، بنیانگذار شوپارد، لوئیس اولیسه شوپارد، برخی از ساعت های خود را با نمادهای زنبور عسل تزئین کرد. هم حرکات و هم روی جلدهای داخلی ساعت های جیبی با کندویی حک شده بود که اطراف آن را زنبورها احاطه کرده بودند. هدف از این طرح نشان‌دهنده سخت‌کوشی و اصالت بود، اما فقط یک روش زیبا برای تزئین ساعت‌ها محسوب می شد.

ساعت مچیThe Flying T  که تا 65 ساعت انرژی را ذخیره می کند و قاب 40میلی متری ازجنس طلای سفید دارد تنها در 50عدد تولید شده ولی قیمت آن هنوز عنوان نشده است.

ساعت L.U.C Full Strike نیز  با قاب پلاتینیومی دارای یک صفحه خاکستری-آبی فریبنده است و سبک متمایزی را برای برند شوپارد نشان می دهد. درمجموع 15هزار ساعت برای توسعه این ساعت منحصربه فرد صرف شده است. این ساعت مچی نیز تنها در 20عدد تولید شده ولی هنوز قیمت آن مشخص نیست.

 

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today720
Yesterday892
This week4235
This month11030
Total721748

1402-03-07
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم