0

با طرح جدید سرمایه واحدهای صنفی تجمیع میشود

تیر 05th, 1398
در گفتوگو با سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران مطرح شد: «سعيد ممبيني» ...
0

۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف

اسفند 04th, 1397
۱۰ موتور ساعت کلاسیک کورنوگراف یکی از موضوع‌هایی که ساعت‌ها را از ...
0

jaguar

دی 20th, 1393
jaguar
0

Romanson

دی 20th, 1393
Romanson
0

وقتی "زمان" در چرخ دنده های واردات گیر می کند|When " TIME" trapped in import gear

دی 20th, 1393
فی الواقع قریب به 4 دهه کشور ما به نحوی از انحا درگیر جنگ اقتصادی ...
0

نائب رئيس اتاق اصناف: برنامه هاي بر زمين مانده را اجرا مي کنيم

دی 20th, 1393
ضمن عرض تبريک خدمت شما و هيات رئيسه جديد اتاق اصناف، لطفا براي ...
0

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت تهران

دی 20th, 1393
طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران  ، به یاری خداوند و با ...
0

wainer

دی 20th, 1393
  wainer
0

CANDINO

دی 20th, 1393
CANDINO
-->

عبدالرحیم احمدی رئیس اتحادیه ساعت تهران در گفتگو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران

عبدالرحیم احمدی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت
وضعیت شرکت‎های وارد کننده ساعت اسف‎بار است/لزوم اختصاص ارز نیمایی برای رشد و شکوفایی صنف

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت تهران با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم و رکود محسوس در روند کسب و کار در صنف متبوع خود اظهار داشت: باتوجه به اینکه ساعت مچی در داخل تولید نمی شود در حال حاضر به دلیل عدم صدور مجوز واردات و ثبت سفارش؛ مشکلات و معضلات عدیده ای در حیطه […]
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت تهران با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم و رکود محسوس در روند کسب و کار در صنف متبوع خود اظهار داشت: باتوجه به اینکه ساعت مچی در داخل تولید نمی شود در حال حاضر به دلیل عدم صدور مجوز واردات و ثبت سفارش؛ مشکلات و معضلات عدیده ای در حیطه کسب و کار در این صنف ایجاد شده است.

عبدالرحیم احمدی با تاکید بر لزوم دقیق پی‎گیری مشکلات ایجاد شده در این راستا گفت: همانگونه که مشخص است ما در کشور تولید ساعت مچی نداریم و این کالا کاملاً وارداتی بوده و از طریق نمایندگی های رسمی و واردات اجناس مربوط از خارج از کشور صورت می پذیرد که شرایط کنونی مشکلات زیادی را فراهم کرده است.

وی تاکید کرد: شاکیان اصلی اتحادیه را واردکنندگان ساعت تشکیل می دهند؛ چراکه به جهت عدم صدور مجوز واردات نمی توانند مطابق معمول کالا وارد کرده و دچار وضعیت اسف باری شده اند؛ لذا امکان تغذیه فعالان این صنف وجود ندارد و اعضا نسبت به پرداخت حق عضویت سالانه خود رغبتی نداشته و اتحادیه در اداره هزینه‎های جاری دچار مشکل شده است.

احمدی در ادامه افزود: روند رو به نزول شرایط اقتصادی اعضای صنف بر همه موضوعات اتحادیه تاثیر سوء گذاشته است؛ ضمن اینکه دستمزد کارمندان مطابق قانون کار افزایش یافته و حاملهای انرژی (آب- برق- گاز-تلفن) گران شده و توان اتحادیه را برای رفع مشکلات پایین آورده است.

وی افزود: هیات مدیره اتحادیه دوشنبه هر هفته پس از اتمام جلسه به طور منظم به شرکتهای واردکننده مراجعه می‎کنند تا از نزدیک مشکلات‎شان را بشنوند، متاسفانه همه شرکت‎ها متفق‎القول از عدم صدور مجوز ثبت سفارش و امور گمرکی شکایت دارند، البته برخی از واردکنندگان می توانند با ارز آزاد کالا را وارد کنند اما این روش با قوانین وزارت صنعت و معدن و امور گمرکی در تضاد است، لذا برای ادامه حیات باید راهی را جستجو نماییم.

احمدی با اشاره به بیکاری بسیاری از افراد شاغل در صورت عدم رفع مشکلات موجود گفت: حداقل سیصد هزار نفر در مشاغل مرتبط با ساعت مشغول به کار هستند از جمله فروشندگان- تعمیرکنندگان- واردکنندگان-ویزیتورها و… که با ادامه روند رکود و عدم ثبت سفارش این تعداد به دیگر بیکاران کشور اضافه می شود در حالیکه دولت می تواند با اختصاص تنها ۲۰۰ میلون تومان ارز نیمایی باعث رشد و رونق و شکوفایی صنف و جلوگیری از بیکاری گردد.

وی تصریح کرد: به نمایندگی از سوی عده کثیری از فعالان این صنف بر این باور هستم که با تدبیر و ایجاد راه حل و مساعدت اتاق اصناف تهران می توانیم بر موانع موجود فائق آییم.

مجله اتحادیه ساعت ( عصر زمان)

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today112
Yesterday773
This week1752
This month16386
Total246868

1398-04-26
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم