نمایشگاه «بازل 2020» درخشنده تر می شود

نمایشگاه ساعت و جواهرات «بازل ورلد» که ...

فراخوان انتخابات اعضای صنف فروشندگان و سازندگان ...

از سوی هیات اجرایی برگزاری انتخابات ...

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

دوبي ميزبان هفته ساعت مي شود

هفته ساعت دوبي(Dubai Watch Week) از 20 ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد ...

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ...

  .........    .........  

-->

ساعت های مچی برای کودکان فقیر

یک سازمان غیرانتفاعی با نام Room to Read که در سال 2000 بنیانگذاری شده است  تلاش دارد تا به کودکان فقیر در آسیا و افریقا کمک کند که درس بخوانند و به دلیل فقر و مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل نشوند یا بیسواد نمانند.

به گزارش«عصر زمان»، این بنیاد برای جذب کمک های مردمی تاکنون روش های مبتکرانه ای را در پیش گرفته که یکی از آنها همکاری یا یک برند ساعت سازی با نام H. Moser & Cie است. این کمپانی ساعت سازی از کودکان خواست تا نقاشی های خود از رویاهایشان را برای آنها ارسال کنند  تا از میان آنها طرح هایی برای ساخت ساعت های مچی کودکانه مورد استفاده قرار بگیرد. در میان تصاویر و نقاشی های زیادی که برای این برند ساعت سازی ارسال شد، سرانجام اثر یک کودک با نام «آریف» از هند و همچنین یک کودک با نام «کازان» از سریلانکا انتخاب شدند تا بر روی صفحه ساعت های مچی نقش ببندند. قرار است این دو ساعت مچی در یک حراجی عرضه  شوند تا درآمد حاصل از آن، صرف کارهای بشردوستانه این خیریه شود.

اما نقاشی ها چگونه بر روی ساعت مچس نقش می بندند؟ قرار است نقاشی های کودکان توسط یک هنرمند مینیاتوریست بر روی صفحه ساعت مچی بازتولید شود.

گفتنی است که هر دو ساعت مچی از جنس طلای سفید ساخته شده و هردو مورد اتومات هستند. این ساعت های مچی که ضخامت قاب  آنها 40میلی متر است با کالیبر 200 ساخته شده اند و بر پشت ساعت های مچی هم عبارت Room to Read (نام موسسه خیریه)حک شده است. ساعتی که با نقاشی «آریف» ارائه می شود یک بند چرمی قهوه ای دارد در حالی که ساعت دیگر با بند چرمی مشکی ارائه شده است.

ساعت «کازان»  در ماه جاری میلادی در لندن و ساعت «آریف» هم در ماه نوامبر در زوریخ به حراج گذاشته می شود و خریداران می دانند که رقم بالای پیشنهادی، کمکی بزرگ به این موسسه خیریه خواهد بود.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today333
Yesterday824
This week3285
This month15520
Total384877

1398-12-09
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم