نمایشگاه «بازل 2020» درخشنده تر می شود

نمایشگاه ساعت و جواهرات «بازل ورلد» که ...

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

دوبي ميزبان هفته ساعت مي شود

هفته ساعت دوبي(Dubai Watch Week) از 20 ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد ...

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ...

  .........    .........  

-->

خاموشی ۱۰ساله برج ساعت داکا

یکی از جاذبه های گردشگری داکا پایتخت بنگلادش، برج ساعت این شهر است که بر فراز کلیسای سنت توماس قرار گرفته اما این برج ساعت ۱۰سال است که دیگر نتوانسته زمان درست را به مردم این شهر نشان بدهد.

به گزارش«عصر زمان«، این برج ساعت سال ها برای مردم منطقه کرانیجانگ، عملکردی فراتر از ساعت داشت. به عنوان مثال کسبه این محله علاقه ای به ساعت مچی نداشتند و سالها تنها با نگاه به این برج ساعت از اوقات مختلف روز آگاه می شدند. اما حالا۱۰سال است که این ساعت از کار افتاده و زمان برای آن مرده است.

ساخت کلیسای سنت توماس از سال ۱۸۱۹ در جاده جانسون این شهر آغاز شد و در سال ۱۸۲۱ بنای آن کامل شد. این کلیسا در ۱۰ جولای سال ۱۸۲۴ افتتاح شد و سرانجام در برج مربع شکل این کلیسا یک ساعت جای گرفت. این ساعت در سال ۱۸۶۳ توسط سازنده ساعت معروف لندن یعنی بیگ بن طراحی و نصب شد.

دراقع این ساعت از نظر ظاهری نیز شباهت هایی با بیگ بن دارد و البته ۱۰سال از آن جوان تر است. یک مکانیک متخصص مسئول نگهداری از این برج ساعت بود ولی از حدود ۱۰سال قبل که وی بازنشسته شد دیگر کسی نتوانست به دلیل پیچیدگی های ساختاری، آن را احیا کند و جایگزین مکانیک قبلی شود. البته از سال ۲۰۰۵ تلاش ها برای تعمیر این ساعت و تعویض بخش هایی از آن آغاز شد ولی هرگز با دقت اولیه کار نکرد.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today144
Yesterday203
This week1653
This month18159
Total449134

1399-03-11
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم