نمایشگاه «بازل 2020» درخشنده تر می شود

نمایشگاه ساعت و جواهرات «بازل ورلد» که ...

فراخوان انتخابات اعضای صنف فروشندگان و سازندگان ...

از سوی هیات اجرایی برگزاری انتخابات ...

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

دوبي ميزبان هفته ساعت مي شود

هفته ساعت دوبي(Dubai Watch Week) از 20 ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

  .........    .........  

-->

اعضای صنف ملزم به نصب برچسب قیمت هستند/ از سازمان امور مالیاتی تقاضا داریم تا رعایت عدالت و انصاف را داشته باشد

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت تهران با اشاره به اینکه کلیه اعضای صنف ملزم به رعایت قانون و نصب برچسب قیمت هستند گفت: اجناس ارایه شده توسط صنف باید برچسب قیمت داشته باشد و قانون لزوم نصب برچسب رعایت گردد. عبدالرحیم احمدی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت تهران در این خصوص افزود: کلیه خدمات و […]


رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت تهران با اشاره به اینکه کلیه اعضای صنف ملزم به رعایت قانون و نصب برچسب قیمت هستند گفت: اجناس ارایه شده توسط صنف باید برچسب قیمت داشته باشد و قانون لزوم نصب برچسب رعایت گردد.

عبدالرحیم احمدی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت تهران در این خصوص افزود: کلیه خدمات و اجناس از جمله باطری – بند و تعمیر ساعت و لوازم یدکی دارای لیست نرخ ارائه خدمات و نصب برچسب هستند، بطوریکه بارها از سوی بازرسان سازمان و یا تعزیرات و یا اماکن و اتحادیه مراجعه داشته اند بخوبی ملاحظه نموده اند، همچنین تمامی کالاها برچسب قیمت دارند.

وی ادامه داد: خرده فروشان پس از خرید با اضافه کردن ۱۵ درصد سود و عمده فروشان با اضافه کردن ۸ درصد سود بر روی کالاهایشان، قانون لزوم نصب برچسب را رعایت می کنند. اجناس ارایه شده توسط صنف باید برچسب قیمت داشته باشد و  قانون لزوم نصب برچسب رعایت گردد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت تهران با اشاره به فعالیت های انجام گرفته در دوره خدمت خود در اتحادیه با عنوان ریاست اتحادیه، اظهار داشت: از ابتدا که مسئولیت اتحادیه را پذیرفتم تا کنون تمام تلاشم در جهت استحکام، اتحاد و همدلی بیشتر بین اعضاء در اتحادیه و احقاق حقوق این عزیزان بوده است، بطوریکه زمان تحویل، اتحادیه دارای ۳۹۲ عضو بود؛ اما اکنون به ۸۴۰ عضو رسیده است، البته ۱۵۰ عضو نیز جوازشان در دست اقدام است که ۱۰۰ عضو هم تمام مراحل اداری را طی کرده و مورد پذیرش هیات مدیره اتحادیه  قرار گرفته اند که متاسفانه اجرای ماده ۱۸۶ قانون مالیات و موانع ایجاد شده  از صدور  جواز برای این افراد جلوگیری کرده است، این نشان می دهد که با دقت و تلاش توانسته ایم بسیاری از افراد را زیر پرچم قانون بیاوریم.

وی از دیگر اقدامات اتحادیه در دوره خدمتش را ارائه خدمات پس از فروش به خریداران ساعت اعلام داشته و گفت: از اقدامات مهم تضمین کالا است که خریدار مطمئن از خرید خود می کند.

احمدی تاکید کرد: برای ایجاد تخصص افراد و اعضاء ارزش قائل هستیم، بدین منظور تلاش کردیم تا با همکاری با دانشگاه علمی- کاربردی به تعلیم تعمیر ساعت برای مشتاقان به این فن و حرفه بپردازیم که طی شش ماه هفته ای دو جلسه در اتحادیه توسط اساتید اتحادیه انجام می شود و در انتها با انجام مراحل امتحان نهایی، از سوی  دانشگاه به قبول شدگان دوره مدرک تحویل می شود. هر تعمیرکاری که در واحد صنفی حضور دارد باید یک مدرک معتبر و شناسه لازم را داشته باشد که بر روی دیوار واحد صنفی نصب شده است، که این مدرک از مدارک معتبر برای تعمیر کاران ساعت می باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان ساعت ادمه داد: اقدام بسیار خوبی هم جهت اخذ کارت ویزیتوری بری افرادی که ساعت را از تهران به شهرستان ها می برند انجام شد. این کارت نشان گر سلامت کالاهایی است که از گمرک وارد شده اند و قاچاق نیستند و کاملاً با نظارت نیروی انتظامی انجام می شود.

احمدی تاکید کرد: متاسفانه تولید ساعت مچی در داخل نداریم ، ولی ثبت سفارش نیز با مشکلات و سختی های خاص خود انجام می شود ، حال آنکه تلاش های زیادی در راه باز شدن کالا از مبادی قانونی انجام داده ایم؛ اما متاسفانه ارز اختصاصی بسیار کم بوده و نمی توانیم نیاز کافی کالاهای کشور را فراهم کنیم، به همین دلیل قاچاق کالا و یا ورود کالا از سوی مسافران انجام می شود که این به زیان صنف است؛ لذا خواهشمندیم مسئولان به این معضل توجه لازم را مبذول دارند.همچنین دولت به جهت تولید ساعت دیواری، کلاً واردات ساعت دیواری را ممنوع کرده است  از سوی دیگر با ورود موبایل با امکانات زیاد که حتی ساعت های دیگر کشورهای را نیز نشان می دهد، منجر به کسادی کار این صنف شده است.

احمدی گفت: از سازمان امور مالیاتی با توجه به رکود و کسادی بازار فروشندگان و همچنین قدرت مالی بسیار پایین تعمیرکاران و دستمزد پایین این قشر از صنف ، تقاضا داریم تا رعایت عدالت و انصاف را داشته باشند، افراد باید بر اساس درآمد مالیات بدهند، اما وقتی بازار کساد است چگونه این مبالغ را بپردازند

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today240
Yesterday845
This week1884
This month240
Total410488

1399-01-13
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم