.........    .........     

-->

نکات مالیاتی که لازم است بدانیم

نکات مالیاتی که لازم است بدانیم...

▫️برابر ابلاغیه های اخیر سازمان امور مالیاتی، عموم مودیان مالیاتی توجه داشته باشند همه ی اوراق مالیاتی صادره از اول شهریور ماه ۱۴۰۱ در حساب کاربری آنان قرار می گیرد.

?در طرح جدید ابلاغ الکترونيکی اوراق مالياتی، برابر دستورالعمل های شماره ۵۳۱ مورخ ۲۵/ ۴/ ۱۴۰۱ و نیز ۵۳۵ مورخ ۳۰/ ۵/ ۱۴۰۱ و همچنین رفع ابهام موضوع نامه شماره ۳۲۸۲۶ مورخ ۱/ ۶/ ۱۴۰۱، از اول شهريور ۱۴۰۱ ابلاغ الکترونيکی جايگزين ابلاغ دستی اوراق مالياتی شده است. 

?مؤديان مالياتی می توانند [ و البته الزاماً ] با فعالسازی ابلاغ الکترونيکی در درگاه ملی خدمات الکترونيک سازمان امور مالياتی به نشانی My.tax.gov.ir اوراق مالياتی خود را بدون مراجعه حضوری به ادارات امور مالياتی دريافت و مشاهده نمايند.

?اوراق مالياتی مؤديان به صورت خودکار بر روی حساب کاربری آنان بارگذاری شده و پيامک اطلاع رسانی نيز ارسال می شود.

?پس از بارگذاری اوراق، ۱۰ روز فرصت دارند با مراجعه به حساب کاربری خود، اوراق مذکور را مشاهده نمايند. رؤيت برگه در حکم ابلاغ می باشد و مهلت مؤديان برای اقدامات قانونی مربوط، از اين تاريخ آغاز می شود.

?چنانچه مؤدی ظرف ۱۰ روز جهت مشاهده برگه، به حساب کاربری خود مراجعه ننمايد، روز يازدهم به عنوان تاريخ ابلاغ به مؤدی در نظر گرفته می شود.

?در صورتی که روز يازدهم با تعطيل/تعطيلات رسمی/عمومی مصادف شود، اولين روز کاری بعد از تعطيل/تعطيلات مزبور به عنوان روز ابلاغ [ به شخص مودی ] محسوب خواهد شد و مهلت های قانونی واکنش به اوراق مالياتی بر مبنای آن در نظر گرفته می شود.

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today124
Yesterday560
This week1778
This month4012
Total650029

1401-09-18
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم